Ilma Rahmanović na korak od medalje na Europskom prvenstu

0

Ilma Rahmanović, članica Karate kluba Ilidža ostvarila je zapažene rezultate prvog dana takmičenja na Europskom seniorskom prvenstvu koje je počelo u četvrtak, 7. maja u Zadru.

U kategoriji do 68 kilograma Ilma Rahmanović je u eliminacijama pobijedila predstavnicu Belgije rezultatom 1:0 i Austrije 5:0.

Zatim je u finalu svoje grupe izgubila od predstavnice Švajcarske 0:4, koja ju je povukla u repasaž.

Hoće li BiH danas dobiti nogometnog prvaka? Derbi susret na Koševu, Borcu dovoljan bod za titulu

Ilma je u prvom repasažnom meču protiv predstavnice Nizozemske slavila pobjedu rezultatom 5:4, te se tako izborila za meč za bronzanu medalju koji je na rasporedu u subotu, 11. maja.

Protivnica reprezentativki Bosne i Hercegovine biće predstavnica Ukrajine.

Na Evropskom prvenstvu za seniore,koje se odrzava u Zadru/R Hrvatska u periodu od 08.05.2024.godine, tokom danasnjeg...