Futsal Zmajevi izgubili od Gruzije nakon preokreta i ispali sa EP-a

3
S.G.

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je i drugi poraz na Evropskom prvenstvu u futsalu u Nizozemskoj.

Poraz nam je ovog puta nanijela selekcija Gruzije koja je slavila rezultatom 2:1 i to nakon preokreta.

Gruzijci su i prije ovog meča važili za velikog favorita budući da njihov tim čini veliki broj naturalizovanih Brazilaca koji imaju dosta iskustva, dok je za naše momke ovo bio premijerni nastup na EURU.

Christian Schmidt komentirao predloženu izmjenu izbornog zakona BiH i poslao ponudu bh. političarima

Nakon prvog poluvremena izabranici Ive Kreze su imali prednost od jednog gola nakon što je mrežu Gruzijaca ili bolje rečeno Brazilaca, zatresao Kahvedžić.

U nastavku su naši rivali nošeni iskustvom igranja ovakvih utakmica uspjeli da dođu do preokreta pogocima Feitose i Petryja.

I pored tih golova naši momci se nisu predavali i stvorili su nekoliko izglednih prilika, ali je golman Gruzije u par navrata sjajno intervenisao i tako spasio svoj tim.

Ovim porazom Bosna i Hercegovina je najvjerovatnije izgubila šanse za plasman u drugu rundu. Za prolaz dalje nam trebaju čuda koja su u domenu naučne fantastike.

Posljednji meč na turniru ćemo igrati u subotu od 17:30 protiv Azerbejdžana.

UEFA Futsal EURO

Bosna i Hercegovina - Gruzija 1:2

Selekcija BiH je nastupila u sastavu: Milanović, Arnautović, Ivanković, Jelić, Kahvedžić.

Na klupi su bili: Galić, Bundavica, Sesar, Gašpar, Aladžić, Radmilović, Bošković, Pantić, Gosto.