Futsal reprezentacija BiH uvjerljivo poražena od Španije na startu EURO-a

1

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je uvjerljiv poraz u prvom kolu Evropskog prvenstva koje se održava u Nizozemskoj.

Bolji od bh. tima bili su Španci koji su slavili rezultatom 5:1.

Naši momci su platili danak neiskustvu, primivši dva naivna i jeftina gola u prvih osam minuta utakmice nakon kojeg je rival imao prednost od 2:0.

Portal Radiosarajevo.ba traži novinarke/novinare

Josip Bošković je u 13. minutu postigao historijski gol za Bosnu i Hercegovinu, no to je bilo sve od našeg tima.

Španci su do kraja meča pokazali i dokazali zašto su sedmorostruki prvaci Evrope i postigli su još tri gola preko Lozana i dva puta Ortiza i tako slavili uvjerljivu pobjedu.

Drugu utakmicu u grupi odigrali su Gruzija i Azerbejdžan, a tamo je Gruzija bila bolja s 3:2.

Ostaje nam nada da ćemo u duelima s Gruzijom i Azerbejdžanom uspjeti da se domognemo drugog mjesta i da izborimo prolaz dalje.