Brazil slavi Wallacea: Italija i dalje bez olimpijskog zlata

Odbojkaška reprezentacija Brazila osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, pobjedom protiv reprezentacije Italije u finalu rezultatom 3:0.

Prvi set Brazil je riješio u svoju korist rezultatom 25:22. U drugom setu vidjeli smo mnogo uzbuđenja. Italija je čak imala i set loptu, ali je Brazil preokrenuo i došao do velikih 2:0.

U trećem setu opet smo vidjeli neizvjesnu odbojku. Zajcev na jednoj i Wallace na drugoj strani vodili su svoju borbu. Na kraju je Brazil još jednom bio uspješniji i treći set je riješio u svoju korist rezultatom 26:24.

Tako su Brazilci nakon Barcelone 1992. i Atine 2004. godine, osvojili treće olimpijsko zlato. Italiji je ovo treće srebro i drugi poraz od Brazila u finalu (Atina).

Najviše poena u redovima Brazila opet je imao Wallace de Souza (20), dok je kod Talijana 17 imao Zajcev.