Francuzi su na koljenima: Hansen odveo Dansku do olimpijskog zlata

Rukometna reprezentacija Danske večeras je u finalu rukometnog turnira na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru slavila protiv reprezentacije Francuske rezultatom 29:27.

Francuska je bolje otvorila utakmicu, a u jednom trenutku prvog poluvremena imali su i dva gola prednosti (13:11). Završnica je ipak pripala Danskoj, pa je prvih 30 minuta završeno rezultatom 16:14 za Dansku.

U drugom poluvremenu Danska je zaigrala još bolje, a nakon 45 minuta igre imali su i plus pet (25:20). Vratila se Francuska i tri minute prije kraja došla na minus jedan (26:25). Više od toga nisu mogli, a Danska je na kraju slavila rezultatom 29:27.

Fantastični Mikel Hansen postigao je osam golova, dok je kod Francuza pet postigao Nikola Karabatić.