Bravo, Ilma: Naša paraolimpijka osvojila 3. mjesto na takmičenju u slalomu u Austriji!

0

Naša najbolja Bosanskohercegovačka alpska paraskijašica i parolimpijka Ilma Kazazić, inače članica Ski kluba osoba s invailiditetom ILMER je u petak 19.1.2024. godine nakon
duže pauze i učešća na Parolimpijskim igrama u Kini, nastupila na FIS takmičenju u Austrijskom gradu Leogangu, gdje je u disciplini slalom zauzela izvrsno 3. mjesto.

Dan kasnije Ilma je na jako teškoj i zaleđenoj stazi nastupila i u disciplini velaslalom gdje je ostvarila 4. poziciju.

S obzirom na to da je Ski klub Ilmer uz pomoć PFHSC studia i klinike Master fizikala izuzetno pripremio našu takmičarku za nazahtjevnije napore, Ilma je nakon otkazanih trka
na Pitztalu početkom ski sezone 2023/24 to uzvratila prvim nastupom na glečeru Kaunertal u Austriji gdje u mjesecu decembru u dsiciplini veleslalom i slalom u izuzetno jakoj konukrenciji zazuzela 6. pozicije.

Džanan Musa i Real Madrid osigurali plasman u polufinale Eurolige

Ovim rezultatom Ilma je ostvarila bodove kojim se primiče normi za Svjetsko prvenstvo, što i jeste cilj naše takmičarke.