Bravo, Ajla Sipović: Naša reprezentativka osvojila zlato na Grand Prix Croatia

1

U Samoboru se ovaj vikend održava 32. po redu tradicionalni međunarodni karate turnir Grand Prix Croatia koji ove godine okuplja nešto više od 1500 takmičara iz rekordnih 28 zemalja.

Na turniru je nastupala i naša reprezentativka Ajla Sipović i nakon pet pobjeđenih mečeva osvojila je zlatnu medalju u kategoriji juniorke do 66 kilograma.

Mnogim reprezentativcima Evrope, ovaj samoborski turnir je bio posljednja provjera pred Evropsko prvenstvo koje se održava u gruzijskom Tbilisiju od 8. do 11. februara.

Meteorolozi objavili razočaranje pred 1. maj. Evo gdje će se kvariti vrijeme u BiH ove sedmice

Podsjetimo, Svjetska liga mladih u karateu održana je u Veneciji, a takmičarka Karate kluba Ippon Sarajevo i reprezentativka BiH tada je osvojila srebrnu medalju u kategoriji juniorki do 66 kilograma.

Takokođer, Ajline sestre Nejra mlađa seniorka – 55 kilograma i Emina – 61 kilogram osvojile su srebrene medalje na istom takmičenju. Vodio ih je trener i otac Zijad Sipović.