Bravo, Bosanko: Ada Avdagić osvojila bronzanu medalju na prestižnom turniru u Srbiji

1

Na prestižnom taekwondo turniru G2 Galeb Belgrade Trophy - Serbia Open, održanom u nedjelju, 14. aprila, takmičarka taekwondo kluba Sarajevo Ada Avdagić, osvojila je bronzanu medalju.

Avdagić je u polufinalu, u zadnjim sekundama meča, tijesno poražena 1:2 od iranske takmičarke.

Prethodno je u osmini finala savladala njemačku takmičarku, a u četvrtini finala također njemačku predstavnicu rezultatima 2:0.

Sramotno: Ambasador Rusije stao na stranu RS i vrijeđao Bosnu i Herecegovinu

Ovim rezultatom Avdagić je osvojila nove bodove za svjetsku i olimpijsku rang listu.

Na turniru u Beogradu učešće je uzelo preko 160 klubova i nacionalnih timova.