Državno prvenstvo BiH u olimpijskom taekwondou: Ada Avdagić osvojila zlatnu medalju

1

U nedjelju, 24. marta, u dvorani "Goran Čengić" u Sarajevu je održano Državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u olimpijskom taekwondou za seniore i mlađe kadete.

Članica taekwondo kluba Sarajevo Ada Avdagić osvojila je zlatnu medalju u konkurenciji seniorki do 53 kg, nakon što je prvo u polufinalu savladala takmičarku iz taekwondo kluba "Magone" iz Livna rezultatom 2:0, da bi u finalnoj borbi bila bolja od takmičarke iz taekwondo kluba "Novi Grad" i slavila pobjedom od 2:1.

Današnjim nastupom Avdagić je nastavila uspješni niz sa prethodnih G1 turnira u Turskoj, Sloveniji i Bugarskoj.

Ambasador BiH se oglasio povodom odluke Švedske da bude kosponzor nacrta rezolucije o genocidu

Državno prvenstvo BiH🇧🇦 Ada Avdagić🥇seniorke -53 kg #adaavdagic #taekwondo #sarajevo #bosnaihercegovina #onegoalonevision