Anthony Joshua se vraća u ring. Poznato kada je i prva borba

0
Radiosarajevo.ba
Anthony Joshua se vraća u ring. Poznato kada je i prva borba
Screenshot / Anthony Joshua

Anthony Joshua započeti će svoj povratak borbom protiv Jermainea Franklina u londonskoj O2 Areni 1. aprila, prenosi Guardian.

Bivši svjetski prvak u teškoj kategoriji pretrpio je drugi uzastopni poraz od Oleksandra Usyka prošlog augusta u Saudijskoj Arabiji i od tog meča nije ulazio u ring.

Tyson Fury je pokušao pokrenuti pregovore oko "svebritanske" borbe sedmicama nakon poraza podijeljenom odlukom u Jeddahu, ali nije bilo borbe za svjetski naslov i sada se Joshua vraća u ring protiv Jermainea Franklina.

Rikardo Druškić uoči velike izložbe: Vijećnica nosi traume, moji radovi pitaju šta radimo s njima

Rikardo Druškić uoči velike izložbe: Vijećnica nosi traume, moji radovi pitaju šta radimo s njima

Ukrajinac Usyk i u revanšu savladao Joshuu: Britanac nakon poraza doživio slom živaca

Ukrajinac Usyk i u revanšu savladao Joshuu: Britanac nakon poraza doživio slom živaca

Anthony je potvrdio je meč na Twitteru u objavi koja sadrži poster za borbu sa porukom: "Nova zora."

Joshua je bio uz ring u novembru kada je Franklin izgubio od Dilliana Whytea u Wembley Areni, što je bio prvi poraz za Amerikanca u karijeri od 22 borbe.

[twitter]https://twitter.com/anthonyjoshua/status/1622626035480072192[/twitter]

Bilo je nagađanja prije nego što će Joshua drugi put izgubiti od Usyka da bi bivši olimpijski pobjednik mogao otići iz sporta, ukoliko doživi svoj treći poraz u karijeri.

Ta nagađanja su vrlo brzo zanemarena kada je bivši šampion izrazio želju da se bori protiv Tyson Furyja.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije