Zvezda izgubila u Beogradu, Dinamo bez problema pobijedio Rapid

0

Zagrebački Dinamo večeras je u Maksimiru nakon preokreta savladao Rapid i napravio veliki korak ka plasmanu u eliminacijsku rundu Evropske lige.

Bečki tim poveo je već u osmoj minuti preko Knasmullnera, koji je kaznio neuspješnu ofsajd zamku domaćina.

No, svega četiri minute kasnije Bruno Petković je krunisao lijepu akciju i poentirao za 1:1, da bi Komnen Andrić u 34. minuti zatresao mrežu Rapida za vodstvo Dinama. Posao je završio Šutalo pogotkom glavom u 83. minuti za konačnih 3:1.

Evropska liga: Kolašinac s Atalantom izbacio Liverpool, Roma i Leverkusen u polufinalu

Reprezentativac BiH Amer Gojak igrao je od prve minute za zagrebački sastav, dok je Luka Menalo ušao u 73. minuti umjesto Luke Ivanušeca.

Ferencvaros je izgubio kući od Celtica (2:3) i tako praktično ostao bez šanse da izbori narednu rundu. Furuhashi, Jota i Abada su pogađali za škotski tim, do jednog pogotka domaćin je doša autogolom Juranovića, a drugi je djelo Uzunija. Eldar Ćivić je igrao do 73. minute (zamijenio ga Čabraja), Stjepan Lončar ušao umjesto Vecseija u istoj minuti, dok je Adnan Kovačević susret odgledao s klupe Ferencvarosa. Muhamed Bešić nije bio u konkurenciji.

Crvena zvezda je ugrozila sopstvene šanse da se plasira u sljedeću fazu večerašnjim porazom od Midtjyllanda na svom terenu u Beogradu, 0:1. Sopstvenu mrežu je zatresao Guelor Kanga nakon što je Evander šutirao iz slobodnog udarca.