Zrinjski ima dva gola prednosti protiv Sarajeva: Bilbija i Zlomislić šokirali goste

0

Zrinjski vodi protiv Sarajeva s 2:0 na poluvremenu derbi susreta 18. kola Premijer lige BiH.

Poveli su Mostarci u 40. minuti, golom kapitena Nemanje Bilbije, koji se time iskupio za propušteni penal u 35. minuti.

Bh. prvak je četiri minute kasnije udvostručio vodstvo, kada je Damir Zlomislić pogodio nakon ubacivanja Tomislava Kiša.

Vodovod objavio spisak: U ovim ulicama u Sarajevu danas bi moglo doći do prekida snabdijevanja vodom

Mogao je domaćin u 45. minuti do trećeg gola, ali je udarac Kiša završio pored gola.

Imalo je i Sarajevo svoje prilike preko Mirze Mustafića i Ajdina Hasića, ali je Marko Marić bio na visini zadatka.

HT 📸 | HŠK Zrinjski 2:0 FK Sarajevo

Posted by FK Sarajevo on Monday, December 18, 2023

Prema trenutnoj tabeli drugoplasirani Zrinjski je na učinku od 38 bodova, što je pet više od Sarajeva na četvrtom mjestu.