Konferencijska liga: Zrinjski remijem protiv Aston Ville okončao nastup u Europi

0

Fudbaleri aktuelnog bh. prvaka Zrinjskog okončali su nastup u Europi.

Tim iz Mostara je u susretu posljednjeg šestog kola remizirao protiv Aston Ville rezultatom 1:1.

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo uzbuđenja. Gosti su imali posjed lopte, dok je Zrinjski uglavnom bio bezopasan.

Sudar tri vozila u Sarajevu. Jedan automobil se udaljio sa mjesta nesreće

Jhon Duran je u 31. minuti bio blizu da postigne gol, ali je njegov pokušaj završio za malo pored gola.

Pet minuta kasnije Nicolo Zaniolo je zaprijetio iz velike udaljenosti, ali je njegov pokušaj sjajno odbranio Marko Marić.

Pao gol u Mostaru: Aston Villa povela protiv Zrinjskog

Isti igrač zaprijetio je i u 41. minuti, ali je golman Zrinjskog ponovo bio na visini zadatka.

Zrinjski je usporio tempo utakmice u drugom poluvremenu, u nastojanju da loptu zadrži duže u svom posjedu.

Međutim, u 61. minuti gosti su slomili otpor bh. prvaka. Sjajno je zabio Nicolo Zaniolo poslije asistencije Johna McGinna.

Imao je Zrinjski u 75. minuti priliku za poravnanje preko Josipa Ćorluke, čiji je udarac završio pored gola.

U 81. minuti Douglas Luiz je postigao drugi gol za goste, ali je on poništen zbog offsidea.

KRAJ! Kakva noć! MOSTARSKI. EUROPSKI. ZRINJSKI! #HŠKZ _________ HŠK Zrinjski Mostar 1:1 Aston Villa FC

Posted by HŠK Zrinjski Mostar on Thursday, December 14, 2023

Zrinjski je uspio doći do poravnanja u 87. minuti sjajnim golom Matije Malekinušića, koji je pogodio za erupciju oduševljenja na stadionu Pod Bijelim brijegom.

Zrinjski je takmičenje okončao na posljednjoj poziciji grupe E s četiri osvojena boda.

Aston Villa je potvrdila prvo mjesto i s 14 bodova prošla u osminu finala.

Na drugom mjestu završila je Legia, koja je rezultatom 2:0 slavila protiv AZ Alkmaara. Tim iz Warszawe tako je izborio nastup u play-offu.