UEFA / Žrijeb Europske lige: Mogu li Milan, Dinamo ili Crvena zvezda doći u BiH?

18. 09. 2020. u 08:11:00 Radiosarajevo.ba

Shares: 7

Odavno Bosna i Hercegovina nije imala dvije ekipe u trećem pretkolu Europske ligeSarajevo i Zrinjski ispunili su naša očekivanja i danas će saznati imena potencijalnih protivnika u play-offu.

Grupna faza Europske lige je blizu, dva koraka dijele naše klubove od historije. 

Naravno, prva prepreka je svakako važna, jer bez prolaza u play-off nema ni nade da se izbori plasman u grupnu fazu. 

Sarajevo u četvrtak treba preskočiti prvu prepreke u trećem pretkolu – na Bilino polje stiže Budućnost, a Mostarci gostuju na Kipru kod APOEL-a.

Oba naša tima danas će saznati rivale u eventualnom play-offu.

Sarajevo se nalazi u dijelu žrijeba pod nazivom Champions Path (ekipe koje su eliminisane u kvalifikacijama Lige prvaka) te za rivala mogu dobiti Dinamo, Crvenu zvezdu, Young Boys, Qarabag, Dynamo Brest, Ludogorets, Tiranu, Celtic, Legiju, Slovan, Celje…

Zrinjski je u Main Path dijelu žrijeba i čak ima status nosioca zahvaljujući visokom koeficijentu APOEL-a, pa tako u BiH mogu doći Milana, Rangersa, AEK-a, Rosenborga, Granade, Reimsa…

Žrijeb u Nionu počinje u 14 sati.

Šampionska staza

Sarajevo (BIH) - Budućnost Podgorica (MNE)
Sheriff (MDA) - Dundalk (IRL)
Ararat-Armenia (ARM) - Celje (SVN)
Riga (LVA) / Tre Fiori (SMR) * - Celtic (SCO)
KuPS (FIN) vs Suduva (LTU)
Legija (POL) vs Drita (KOS)
KÍ (FRO) vs Dinamo Tbilisi (GEO)
Djurgården (SWE) vs CFR Cluj (ROU)
Floriana (MLT) vs Flora Tallinn (EST)

Glavni put

Mura (SVN) - PSV Eindhoven (NED)
Malmö (SWE) - Lokomotiva Zagreb (CRO)
Sporting CP (POR) - Aberdeen (SCO)
Charleroi (BEL) - Partizan (SRB)
Rosenborg (NOR) - Alanyaspor (TUR)
Wolfsburg (GER) - Desna Chernihiv (UKR)
Fehérvár (HUN) - Reims (FRA)
Granada (ESP) - Lokomotiva Tbilisi (GEO)
Rijeka (CRO) - Kolos Kovalivka (UKR)
St. Gallen (SUI) - AEK Athens (GRE)
LASK (AUT) vs Dunajska Streda (SVK)
AC Milan (ITA) vs Bodø / Glimt (NOR)
Shkëndija (MKD) vs Tottenham (ENG)
Standard Liège (BEL) protiv Vojvodine (SRB)
Rostov (RUS) vs Maccabi Haifa ( ISR)
Willem II (NED) - Rangers (SCO)
Apollon Limassol (CYP) - Lech (POL)
Beşiktaş (TUR) vs Rio Ave (POR)
FCSB (ROU) vs Slovan Liberec (CZE)
Hapoel Beer-Sheva (ISR) vs Motherwell (SCO)
Kopenhagenu (DEN) vs Piast Gliwice (POL)
Basel (SUI) vs Anorthosis (CYP)
Galatasaray (TUR) vs Hajduk Split (CRO)
Viktoria Plzen (CZE) vs SønderjyskE (DEN)
APOEL (CYP) vs Zrinjski (BIH)
CSKA Sofije (BUL) vs B36 (FRO)

NEMA KOMENTARA