Zmajice pobijedile Gruziju, popravljen historijski rezultat

1

Ženska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u Tbilisiju pobjedom protiv Gruzije (0:3) završila kvalifikacije za Europsko prvenstvo.

Izabranice Samire Hurem na poluvremenu su imale prednost protiv protivnica iz Gruzije od jednog gola, a strijelac u 22. minuti bila je Marija Damjanović na asistenciju Amele Kršo.

U drugom dijelu utakmice viđena su još dva pogotka, a oba su djelo Sofije Krajšumović.

U 64. minuti pogodila je na asistenciju Marije Damjanović, a u strijelce se upisala i u 77. minuti.

Reprezentativke Bosne i Hercegovine već su ranije ostvarile najbolji rezultat u historiji kada su na svom kontu imale 15 bodova, a sada su raj rezultat dodatno popravile jer kvalifikacije završavaju na trećoj poziciji sa 18 bodova, prenosi scsport.ba.