Zmajevi na Bilinom polju protiv Luksemburga prekinuli crni niz

1
S.G.

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine sa minimalnih 1:0 slavila je večeras u Zenici na stadionu Bilino polje u prijateljskoj utakmici sa Luksemburgom.

Na taj način prekinut je crni niz bh. selekcije od četiri vezana poraza.

Zmajevi su večeras bili bolji rival, što su uspjeli iskoristiti da dođu do pobjede, prve nakon oktobra prošle godine.

Europska unija u BiH reagirala na miting i poteze NSRS: Genocid u Srebrenici nije stvar ličnog stava

Izabranici Ivayla Peteva su već u prvoj minuti mogli doći do gola, ali je Smail Prevljak jako loše reagovao i šutirao slabo u golmana Morisa.

Uslijedio je priod mirne igre, a gostujući čuvar mreže se istakao i u 28. minuti kada je odbranio nakon udarca Danilovića.

Pet minuta prije kraja prvog dijela Prevljak se ponovo našao u dobroj situaciji, no još jednom je loše postupio u završnici, a priliku nije iskoristio ni Gojak.

Na 15-minutni odmor se tako otišlo bez pogodaka, no u nastavku se mreža ipak zatresla. Strijelca nije teško pogoditi.

Detalj sa utakmice BiH - Luksemburg - undefined

I u nastavku je naša reprezentacija nastavila da dominira, dok gosti osim nekoliko kontri i polukontri nisu ozbiljnije uspjeli ugroziti naš gol.

Jednu od boljih prilika Luksemburžani su imali preko Rodriguesa koji je šutirao preko prečke.

Sredinom drugog dijela viđeno je dosta izmjena na obje strane, a priliku da pokaže šta zna dobio je i Edin Džeko kojeg je publika gromoglasno pozdravila.

Ulazak u igru napadača Intera dao je učinka budući da je Dijamant tri minute prije kraja meča pogodio nakon ubčaja Miličevića sa desne strane.

Do kraja meča golova nije bilo pa su Zmajevi tako došli do prve pobjede nakon trijumfa u Kazahtsanu u kvalifikacijama za SP.

Naš tim u junu očekuju utakmice Lige nacija, a za rivale ćemo imati Finsku, Rumuniju i Crnu Goru.