Zmajevi porazom otvorili 2022. godinu. Gruzija slavila u Zenici

7

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine nije se proslavila u prijateljskom susretu na Bilinom polju protiv Gruzije.

Zmajevi su porazom otvorili 2022. godinu u Zenici, a nezgodni gosti su slavili pobjedu od 1:0. Pamtit ćemo da su Zmajevima poništena dva gola zbog ofsajda.

Ofanzivno su momci Ivayla Peteva ušli u meč i napravili pritisak, ali u prvom dijelu nismo vidjeli gol.

Adna Helić objavila prvu fotografiju nakon hapšenja: Najveća snaga je čista savjest

U 6. minuti Edin Džeko je hvatao volej nakon centaršuta s desne strane, ali je loptu Kakabadze izbacio u korner, nakon kojeg je Anel Ahmedhodžić pogodio stativu gola Gruzije. To je bila sjajna prilika Zmajeva u prvom dijelu.

Gruzijci su se brzo oslobodili pritiska i u nekoliko navrata zaprijetili golu na kojem je siguran bio Ibrahim Šehić

Imala je Gruzija i jedan opasan kontranapad, koji je Kovačević prekinuo prekršajem.

U 24. minuti je veliku priliku propustio je Ermedin Demirović. Poslije velike greške stopera gostiju, Demirović se našao oči u oči s golmanom Lorijom, ali je loše pucao. Pokušao je lobovati golmana Gruzije i promašio je.

U 43. minuti se zatresla mreža Gruzije, ali gol je poništen jer je Džeko pri centaršutu Hadžiahmetovića bio u ofsajdu. Ostalo je do kraja prvog dijela 0:0.

Na početku drugog dijela - hladan tuš. Gosti su u 49. minuti poveli sa 1:0.

Prije toga Džeko je postigao gol za Zmajeve, ali je poništen zbog ofsajda.

U nastavku akcije, Gruzijci su izveli nekoliko sjajnih dodavanja i došli do naše odbrane, gdje je Zivzivvadze bio strijelac.

Nakon gola Gruzije naši su se otvorili - Gojak je pucao, ali je Lorija na visini zadatka.

Prije toga Kolašinac je bio na 11 metara, ali je desnom nogom, onom slabijom, slabo pucao.

U 57. minuti prvi zvižduci s tribina. Malobrojna publika, njih oko 2.500 najvjernijih, počeli su negodovati nakon loših akcija Zmajeva.

Petev je u posljednjih pola sata napravio prve izmjene. Ušli su Miličević i Danilović, a izašli Saničanin i slabi Rade Krunić.

U 70. minuti Kvaratskkelia je pucao odlično, a Šehić sjajno odbranio. Nekoliko mknuta kasnije sjajna prilika za Stevanovića. Bio je sam pred Lorijom, ali je golman Gruzije ponovo izašao kao pobjednik.

Do kraja smo napadali, ali se mreća gostiju nije zatresla. Ostalo je 1:0 za Gruziju.

Bosnu i Hercegovinu već u utorak, 29. marta, očekuje novi izazov - protivnik će biti Luksemburg.

Godina 2022. je loše krenula za Zmajeve.