Kraj prijateljske utakmice: BiH - Luksemburg 1:0

1

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na live tekstualni prijenos utakmice iz Zenice sa stadiona Bilino polje, gdje se u okviru prijateljske utakmice sastaju Bosna i Hercegovina i Luksemburga.

Ivaylo Petev, selektor reprezentacije BiH, odabrao je početni sastav za večerašnju utakmkicu.

Bugarski stručnjak napravio je dosta promjena u odnosu na prošli meč sa Gruzijom.

Nesreća u rudniku Mramor: Rudar zatrpan, spasioci pokušavaju doći do njega

Susret počinje u 20.45 sati.

Sa utakmice BiH - Luksemburg - undefined

90'

Kraj utakmice!

90'

Bez uzbuđenja u sudijskoj nadoknadi. Zmajevi su veoma blizu prve pobjede još od oktobra.

90'

Još tri minute sudijske nadoknade na Bilinom polju.

86'

GOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

Edin Džeko je strijelac.

Miličevič je ubacio sa boka, a u gužvi ispred gola gostiju najsnalažljiviji je bio Dijaamnt.

Bosna vodi 1:0.

78'

OPASNOOOOOOO

Gosti su pucali, Vasilj siguran. Još nekih 15 minuta do kraja susreta - pozorišna atmosfera u drugom poluvremenu.

Za ovih 33 minuta drugog dijela ništa nismo vidjeli.

70'

Zanimljivost - dok čekamo taj prvi gol.

Zmajevi nisu postigli gol u četiri utakmice. Protiv Ukrajine i SAD na kraju 2021. godine, i sada protiv Gruzije i Luksemburga.

Zadnji put se mreža naših rivala zatresla protiv Finske, u porazu na Bilinom polju (1:3).

Skoro 360 minuta traje "post".

66'

Ušao je i Luka Menalo. Izašli su Prevljak i Nalić.

Do kraja susreta totalna ofanziva Zmajeva se očekuje.

Nadamo se i prvi gol u 2022. godini.

Remi bez golova na Bilinom polju - undefined

64'

Ovaj prekid bi mogao trajati malo duže. Dva igrača su ostala ležati na zemlji.

Dok se ne oporave, tribine su na nogama - ulazi Edin Džeko.

60'

Sat vremena igre, 60 minuta slabog nogometa.

Nije ni čudo što ni BiH niti Luksemburga nema na velikim takmičenjima.

55'

Rodrigues je pucao, visoko preko gola. Morao je ovo bolje odigrati u završnici.

49'

I u drugoj poluvremenu, Zmajevi drže loptu pomoću puno kratkih dodavanja.

Čekaju pravi trenutak da iskoriste neku rupu u odbrani gostiju.

U međuvremenu Hadžikadunić je dobio žuti karton.

48'

Prije 20 minuta jedan naš stručnjak u Maroku kreće u borbu za plasman na Mundijal.

Vahid Halilhodžić se nada plasmanu na Svjetsko prvenstvo. Maroko je poveo sa 1:0.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme. Nakon prvih 45 minuta nije bilo golova.

Zmajevi u 135 minuta 2022. godine još nisu postigli gol.

HT

Poluvrijeme.

Zvižduci s tribina.

45'

ŠTETTTTAAAAAAA

Gojak je sada bio sam pred golom. I on se obrukao. Pucao je prizemno i izabrao lošu odluku.

44'

ŠTETTTTTAAAAAA

Šta je Nalić promašio. Bio je sam pred golom, ali je loše pucao - direktno u golmana Morisa.

Demirović, koji je naš najbolji igrač večeras, odlično je prošao i namjestio "zicer" igraču Malmea.

I dame na tribinama - undefined

41'

ŠTETTTTTAAAAAAAA

Sjajna kontra Zmajeva, užasna realizacija.

Krivica pada na Smaila Prevljaka, koji je očajno loše pucao iz izgledne situacije.

S pravom se sada Nemanja Bilbija pita - zašto nisam dobio poziv?

40'

Dok čekamo gol na Bilinom polju, jedan je pao na drugom kraju Europe - Portugal vodi protiv Sjeverne Makedonije.

Portugal vodi 1-0 golom Fernandesa.

34'

Ponovo se mučimo da organiziramo akciju u napadu. Ovo je zaista mučno gledati s tribina.

Gdje je nestala magija Ivayla Peteva od 1. septembra 2021. i onih 1:1 protiv Francuske?

28'

Lijepa prilika za BiH, dugo su naši držali loptu u nogama, a onda je sa 20 metara pucao Danilović - direktno u golmana.

Ostaje 0:0.

26'

Novi korner za goste. Sada je 2:1 u kornerima za Luksemburg.

Dobro je izveden korner, ali su naši uspjeli otkloniti opasnost.

Od šeste minute i šanse za goste, nismo vidjeli veća uzbuđenja.

I publika se otišala.

20'

Gosti traže penal - sudija David Šmajc iz Slovenije odmahuje rukama.

I nije bila situacija za penala.

15'

Malo mirniji period igre. BiH je bolja, ima više loptu u nogama, ali još čekamo na prvi gol.

I dalje je 0:0.

12'

Kakav je ovo samo bio prekršaj!!!

Demirovičć je oduzeo loptu Selimoviću, ali ga je Vahid žestoko faulirao. Da ne bude zabune - Selimović igra za Luksemburg.

Dobio je žuti karton.

10'

Prvih 10 minuta utakmice je prošlo. Zanimljivo otvaranje, naši su imali dvije dobre prilike, a gosti jednu.

Očekujemo golove u nastavku.

6'

OPASSSSSNOOOO

Sada su Zmajevi imali sreće. Brza kontra gostiju, Bohnart je bio u prilici. Izborio je samo korner.

Brzo se igra večeras.

4'

ŠTETTTTAAAAAA

Demirovič je propustio lijepu priliku. Pucao je sa 16 metara i promašio cijeli gol. Mogao je bolje pucati.

2'

ŠTETTTTTTTAAAAAA

U prvoj akciji Prevljak je išao sam prema golu.

Prvo je oklijevao, a zatim loše pucao i šansa je propala. Šteta.

1'

Utakmica na Bilinom polju je počela. Gosti su krenuli prvi sa centra.

20:43

Kapiteni mijenjaju zastavice i biraju strane na koju će napadati.

Naš selektor je najavio ofanzivnu igru od prve minute - vidjet ćemo.

20:41

Himna Luksemburga, zatim slijedi Bosne i Hercegovine.

20:40

Igrači izlaze na teren. Atmosfera je malo bolja na tribinama.

Ima i 5.000 gledatelja na Zenici.

8:37

Još 10 minuta do početka susreta. Igrači su se povukli u svlačionice nakon zagrijavanja.

Edin Džeko, naš Dijamant, utamicu će posmatrati sa klupe.

Na tribinama je njegova porodica - otac Midhat je prošetao Zenicom prije meča, družio se sa novinarima.