Željo, sretan rođendan: Plavi deklasirali Krupu na Grbavici

U posljednjoj utakmici 8. kola Premijer lige BiH Željezničar je na Grbavici savladao Krupu rezultatom 4:1 i tako na doistojan način obilježio 96. rođendan kluba.

Prvih pola sata prošlo je bez pravih prilika na obje strane, pri čemu su gosti iz Krupe bili čak i nešto opasniji.

A onda je Željezničar u svega tri minuta uspio riješiti pitanje pobjednika. Najprije se u 34. minuti Zakarić odlično snašao u gužvi nakon slobodnog udarca Zebe i  prizemnim udarcem matirao Fejzića za vodstvo Plavih 1:0.

Samo tri minuta kasnije ponovo se zatresla mreža Krupe. Ovaj put je strijelac bio Ramović nakon odličnog kontranapada i asistencije Zeca.

I nastavak je prošao u znaku Željezničara. U 54. minuti Blagojević je prošao nekoliko igrača Krupe, uposlio Zakarića, a ovaj je plasirao loptu u mrežu za 3:0.

Na 4:0 povećao je Blagojević šest minuta prije kraja sjajnim golom iz slobodnog udarca, da bi poraz Krupe ublažio Koljić u sudijskom vremenu.