Željo siguran, Sarajevo uz dosta problema, dva premijerligaša ispala na startu

Facebook / Detalj s utakmice Tekstilac - Željezničar 0:3

Odigrane su utakmice 1/16 finala Kupa BiH u fudbalu. U ovoj rundi takmičenja igrala se samo po jedna utakmica, a pobjednici su izborili plasman u osminu finala.

Iako su premijerligaši opravdali ulogu favorita zabilježeno je nekoliko iznenađenja. Tako je zenički Čelik doživio debakl (0:3) na gostovanju u Kaknju kod Rudara, dok je bijeljinski Radnik ispao od GOŠK-a nakon jedanasteraca.

Branioci trofeja, fudbaleri Sarajeva, dosta su se namučili na gostovanju u Ljubuškom. "Bordo tim" je nakon prvog poluvremena gubio 1:2, ali su u nastavku Dupovac, Guzina i Šišić preokrenuli rezultat za konačnih 4:2.

Željezničar je mnogo lakše stigao do pobjede u Derventi protiv Tekstilca 3:0 golovima Sadikovića, Ramovića i Asima Zeca.