Željezničar pobijedio Posušje: Treća sreća, radost najveća

0
J. Ć.

Nogometaši Željezničara i Posušja odigrali su meč trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Grbavica rezultatom 1:0

Na samom početku meča, lijepa akcija Željezničara, međutim, Bojo je bio u ofsajdu.

Uslijedio je loše izveden udarac iz ugla Plavih, gdje se otvorila kontra Posušja.

Veliku šansu imao je Lauš u 12-toj minuti, ali Vrhovac je izbio loptu ispred njega.

Željezničar-Posušje - undefined

U 18. minuti Željezničar je poveo golom Mujezinovića. Lijep pogodak koji je šutirao sa 17 metara - lopta se odbila o teren i završila u gornjem uglu gola Posušja.

Pet minuta nakon postignutog pogotka, uslijedio je opasan napad Posušja - šut Barišića otišao tik iznad Željinog gola.

Pokušao je i Vukoja, ali lopta je otišla iznad gola Željezničara.

Uslijedili su i žuti kartoni - u 39. minuti požutio je Beća, a potom Krišto i Lučić.

Tri minute sudijske nadoknade prvog dijela, i ponajbolja šansa za Posušje. Bender je odlično odbranio udarac Vukoje.

Drugo poluvrijeme u Dolini ćupova počelo je nevjerovatnom prilikom za Plave. Odigrali su domaći sjajnu uigranu akciju iz slobodnog udarca, a golman Bačak fantastično brani Mujezinoviću.

U 56-oj minuti žuti karton za Landeku zbog grubog faula nad Mujezniovićem.

Velika šansa za Posušje ukazala se Serdarušiću koji je oštro šutirao iskosa, no Bender je sjajno intervenirao.

U domaćem timu uslijedila je i izmjena - Crnčević debitirao je za Željezničar. u igru je ušao umjesto Boje.

Nakon duge i lijepe akcije Plavih, u 80. minuti Blažević se odvažio na udarac, ali je lopta otišla visoko preko gola.

Nakon sudijske nadoknade, rezultat na stadionu Grbavica ostao je 1:0