Triler na derbiju: Tuzla City s dva brza gola ostavio Željezničar bez bodova

0

Tuzla City i Željezničar su večeras na Tušnju odigrali triler drugo poluvrijeme.

Konačan rezultat utakmice je 2:1 za Tuzla City, a prava velika uzbuđenja smo vidjeli u drugom poluvremenu kada su postignuti svi golovi.

Krenimo redom...

Nakon prvih 45 minuta u derbija na Tušnju nije bilo golova.

Tuzla City je ofanzivnije krenuo u meč. Najbolju priliku u prvom dijelu imao je domaći tim. Stopostotna šansa u 14. minuti. Blažević je izblokirao čist gol nakon udarca Mešinovića. Golman Bender već je bio savladan.

S druge strane, Željezničar je prijetio s distance. Plavi su najbolju priliku imali preko mladog Omera Beće u 31. minuti.

Beća se dobro snašao, šutirao s linije kaznenog prostora, ali je Fejzić bio siguran.

Prije nego što je sudija Jelić svirao kraj prvog dijela, pokušao je Subašić iz slobodnjaka, a Fejzić je odbranio njegov udarac.

U drugom dijelu, Željo je krenuo agilnije. Na početku pokušao je Bojo s nekih 30 metara, a Fejzić je krajnjim naporom izbio loptu u korner.

Bojo je ponovo bio u velikoj primilici u 60. minuti. Uhvatio je volej, ali je Fejzić opet zaustavio njegov šut.

U 70. minuti Željezničar je dobio penal za Željezničar. Gasal je šutirao, Čelikovića lopta pogodila u ruku, a sudija Jelić pokazao na bijelu tačku. Dva minuta se čekalo na izvođenje penala, Juričić je uzeo loptu u ruke i pogodio sa "kreča".

Radost Željenih igrača nije se ni stišala, domaćin je izjednačio. Igrala se 74. minuta. Strijelac je bio rezervista Mehanović. Igrač Tuzle se sjajno snašao u kaznenom prostoru gostiju i lijepo pogodio u svom debiju.

U 77. minuti smo vidjeli scenu zbog koje ćemo još jednom naglasiti VAR je neohodan u Premijer ligi BiH.

S utakmice između Tuzla Cityja i Željezničara - undefined

Nogometaši Tuzla Cityja su postigli gol, ali je on poništen zbog ofsajda. No, na usporenom snimku se moglo vidjeti da - zaleđa nije bilo.

No, dva minuta kasnije, Ajdin Nukić pogađa za 2:1. Univerzalac Tuzlaka se najbolje snašao nakon velike gužve u šesnaestercu gostiju i zakucao loptu u mrežu za veliko slavlje domaćih navijača.

Nakon što je Tuzla City postigla dva brza gola, Željezničar je pokušao doći do boda. Sudija jelić je produžio susret za tri minuta, ali do promjene rezultata nije došlo.

U narednom trećem kolu Željezničar na Grbavici dočekuje Posušje, dok Tuzla City ide Borcu u Banju Luku.

Ranije danas, Sloboda je u gostima slavila sa 2:1 protiv Radnika u Bijeljini, a strijelci su bili Beganović i Kurtalić.