Dinamo nije uspio na krcatom Maksimiru i pored gola Hajrovića

AA
U utorak navečer su odigrane tri uzvratne utakmice play-offa Lige prvaka nakon kojih su plasman u grupnu fazu izborili Young Boys, AEK i Ajax.

Dinamo Zagreb je, nakon 1:1 iz prvog meča u gostima, na svome Maksimiru izgubio od švicarskog Young Boysa rezultatom 1:2 koji se tako plasirao u grupnu fazu Lige prvaka.

Domaći su poveli golom Izeta Hajrovića u 7. minuti igre, ali je Young Boys ipak došao do pobjede i plasmana dalje golovima Hoarau u 64. i 66. minuti.

Liga prvaka / Dinamo poveo na Maksimiru: Hajrovićev savršeni gol u sedmoj minuti

AEK iz Atine, koji je u prvom meču slavio sa 2:1, u revanšu na Olimpijskom stadionu u Atini "Spiros Louis" igrao je neriješeno 1:1 protiv mađarskog MOL Vida i tako izborio plasman u grupnu fazu.

Dynamo Kyiv je, poslije poraza od 1:3 u prvom meču, u uzvratu u Kijevu remizirao 0:0 protiv Ajaxa koji je prošao dalje.

U srijedu su na programu još tri revanš utakmice, a sastaju se PAOK - Benfica, PSV - BATE i Salzburg - Crvena zvezda.