Wenger bolji od Mourinha: Arsenal ispratio United s dva gola

EPA / Granit Xhaxa
Arsenal je slavio protiv Manchester Uniteda u okviru 36. kola engleskog Premiershipa.

Iako smo gledali 'otvoreno' prvo poluvrijeme, golova na pauzi nije bilo. Arsenal je imao nekoliko velikih šansi preko Welbecka i Oxlade-Chamberlaina, dok je s druge strane Rooney iz dobre pozicije propustio zatresti mrežu domaćih.

Topnici su do vodstva došli u 54. minuti. Xhaka je šutirao iz velike udaljenosti, lopta se odbila i završila iza leđa De Gee. Samo tri minute kasnije Welbeck postiže gol svom bivšem klubu i postavlja konačnih 2:0.

United se ovim porazom skoro i definitivno oprostio od plasmana u Ligu prvaka kroz ligu te nije iskoristio današnji kiks Liverpoola, dok je Arsenal prišao Crvenim đavolima na samo dva boda uz utakmicu manje.