Velkoski i Kojašević mučili Dinamo, ali Zagrepčani idu u treće pretkolo

Zagrebački Dinamo izborio je plasman u treće pretkolo Lige prvaka, nakon večerašnje pobjede nad skopskim Vardarom rezultatom 3:2. Zagrepčani su slavili s ukupnih 5:3.

Prvi su se radovali Makedonci, a precizan je bio Darko Velkoski u 39. minuti susreta. Vardar je s minimalnim vodstvom otišao na odmor.

Dinamo u 55. minuti nakon gola Pjace s bijele tačke dolazi do izjednačenja. Samo sedam minuta kasnije novo vodstvo gostiju. Bivši fudbaler Sarajeva, Damir Kojašević pokušao je u šesnaestercu uposliti Velkoskog, a vlastitu mrežu zatresao je Schildenfeld.

Dinamo je osam minuta kasnije nakon novog gola Pjace s bijele tačke došao do 2:2, a potom preko Machada i do pobjede rezultatom 3:2.