Albanski Partizani izbacio Ferencvaroš iz Lige prvaka

Mađarski Ferencvaroš opet se oprostio od Evrope u ranoj fazi takmičenja. Ovog puta Mađare su izbacili Albanci. U drugom pretkolu nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca bolji je bio Partizani.

Prvi susret odigran u Albaniji završen je bez pobjednika rezultatom 1:1. Večeras je utakmica završena identičnim rezultatom.

Ferencvaroš je poveo u 14. minuti golom Zoltana Gere s bijele tačke, a gosti su izjednačili u 40. autogolom Husinga. Pobjednika nakon 120 minuta igre nije bilo, a Partizani je slavio u penal seriji rezultatom 3:1 i došao do treće pretkola Lige prvaka.