Aničić s dva gola odveo Astanu u treće pretkolo, komentator vrištao u deliriju

Kazahstanska Astana bila je jedno od najprijatnijih iznenađenja evropskog fudbala prošle sezone. Na samom startu ove sezone Lige prvaka u drugom pretkolu nakon dosta muke slavili su protiv Žalgirisa.

Ekipa iz Kazahstana danas je u revanš susretu igrala protiv Žalgirisa, a utakmica je završena rezultatom 2:1. Povela je Astana preko povremenog reprezentativca Bosne i Hercegovine, Marina Aničića, golom u 31. minuti susreta.

Prvaci Litvanije rezultat su izjednačili u 57. minuti susreta preko Elivelta. Kada su svi već prežalili prvaka Kazahstana opet se "ukazao" Marin Aničić. Pogodio je u 93. minuti susreta i donio svom timu prolaz u treće pretkolo.