Veliko iznenađenje: Shakhtar savladao Real Madrid

1

U drugoj večerašnjoj utakmici Lige prvaka, između Shakhtara i Real Madrida, dogodilo se veliko iznenađenje.

Po drugi put u ovoj sezoni nogometaši Shakhtara pobijedili su madridski Real.

Mrežu Kraljeva na utakmici u Kijevu načeo je Dentinho nakon što je u 57. minuti iskoristio konfuziju gostujućih defanzivaca, a zatim je osam minuta prije završetka Manor Salomon pogodio za konačnih 2:0, piše SportCentar.

Tako se domaćin iz Ukrajine izjednačio po broju bodova sa Realom (sedam) u grupi B te praktično doveo španske prvake u opasnost da se ne plasiraju u osminu finala.

Standings provided by SofaScore LiveScore

U terminu od 18.55 sati meč petog kola Lige prvaka odigrali su također Lokomotiva i Red Bull Salzburg.

Austrijska ekipa je povela u Moskvi golovima Mergima Berishe, na 1:2 je smanjio Anton Miranchuk s bijele tačke, da bi dilemu o pobjedniku u 81. minuti otklonio Karim Adeyemi pogotkom za 1:3.