Veliki remi Veleža protiv jakih Bjelorusa

Mostarski Velež je u Antaliji završio svoj prvi pripremni meč u ovoj fazi priprema, a protivnik mu je bio bjeloruski Shakhtyor Soligorsk.

Bio je ovo kvalitetan test za momke Feđe Dudića, a završen je bez pobjednika, rezultatom 1:1, prenosi Scsport.ba.

Bjeloruski tim je do vodstva stigao u 39. minuti i to nakon dobro izrađenog kontranapada. Jedan fudbaler je loptu vukao više od 50 metara, na kraju je dodao do Darka Bodula, koji pogađa za 1:0. Zanimljivo, Darko Bodul je rođeni Sarajlija, a posjeduje austrijski pasoš.

Na odmor se otišlo s prednošću Shakhtyora od 1:0.

Velež odlično otvara drugo poluvrijeme, pa tako u 47. minuti dolazi do poravnanja. Jednu lijepu dugu loptu je spreman dočekao Nusmir Fajić, te volej udarcem je smjestio iza leđa golmana bjeloruske ekipe za 1:1.

Do kraja nije bilo pogodaka, pa je ostalo neriješeno 1:1.

Velež – Shaktyor Soligorsk 1:1 (Fajić 47’ / Bodul 39’)

Velež: Bobić, Ćosić, Zvonić, Ćivić, Dario, Hasanović, Radovac, Vehabović, Cvijanović, Brandao, Fajić.

Shakhtyor: Filtsov, Antić, Sachivko, Polietivch, Burko, Kendysh, Bulyichev, Balanovich, Diasamidze, Podstrelov, Bodul.