Velika pobjeda Tuzlaka u Bijeljini: Beganović i Kurtalić "ohladili" Radnik

0
arhiv / Dženis Beganović

Nogometaši tuzlanske Slobode ostvarili su važnu pobjedu u drugom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Tuzlaci su sa 2:1 nadigrali u gostima Radnik iz Bijeljine i preuzeli su vrh tabele sa šest bodova.

Nakon što su u prvom kolu pobijedili Rudar iz Prijedora sa 1:0, sada su tri boda donijeli sa teškog gostovanja.

Svi golovi pali su u drugom poluvremenu. zanimljivo u razdobolju od svega šest minuta.

Prvi u 73. minuti kada je gol za Slobodu postigao Dženis Beganović s bijele tačke.

Mujagić se ubacio iz drugog plana, Urošević ga srušio, a sudija Petrović pokazao na penal. Bivši igrač Željezničara preuzeo je odgovornost i sa penala doveo Slobodu u vodstvo.

Četiri minute kasnije, 2:0 za Slobodu. Kurtalić je uhvatio fantastičan volej nakon kornera, svi su pogledom ispratili loptu u mrežu.

Ubrzo novi gol. Ovoga puta djelo je nogometaša Radnika. Popara je minutu nakon što je Sloboda povela sa 2:0, uspio postići gol. Bilo je to u 78. minuti.

Nakon što su smanjili na 1:2 domaćin je pokušavao doći do novog gola i remija. Napadali su, ali se mreža više nije tresla.

Sloboda se nakon nove pobjede učvrstila na vrhu tabele, a može je ugroziti jedino Tuzla City, u slučaju da nadigraju Željezničar. Susret počinje u 21 sat.