Velež slavio i u revanšu za potvrdu plasmana u finale Kupa BiH

1
S.G.

Ni drugi uzvratni meč polufinala Kupa Bosne i Hercegovine nije donio iznenađenje.

Fudbaleri Veleža su novom pobjedom nad Tuzlom City potvrdili plasman u finale najmasovnijeg takmičenja u BiH gdje će igrati sa ekipom Sarajeva, koja je nešto ranije savladala Igman.

Mostarci su danas u Tuzli trijumfovali sa 1:0 i tako sa ukupnih 5:0 prošli dalje.

Njemačka: Skoro 100.000 ljudi se prijavilo za doniranje organa u novom online registru

Meč je počeo zaista u paklenom ritmu. Gosti su mogli do gola već u 3. minutu da je Radovac glavom bio samo mali precizniji.

Minut kasnije Tuzlaci su umalo poveli, ali je dalekometni šut Džafića zaustavila prečka.

Uslijedio je period bez uzbuđenja sve do 41. minute kada smo vidjeli jedino pogodak na ovom susretu.

Ove polusezone sjajni Dejanović je ubacio loptu na drugu stativu, Zvonić je sjajno vraća u peterac, a Vehabović pogađa za vodstvo Rođenih. Tim se rezultatom otišlo na odmor.

Nastavak meča je također pripao Mostarcima. Zajmović je prvo ozbiljno testirao Brajlovića koji brani, a malo je nedostajalo da domaćeg golmana savlada njegov saigrač Morris koji mu je poslao jednu nezgodnu loptu.

Do kraja meča pokušavali su Dejanović i Ćosić, ali promjene rezultata nije bilo.

Velež je tako zakazao finalni susret sa ekipom Sarajeva u finalu Kupa BiH koje je na rasporedu 19. maja u Zenici na stadionu Bilino polje.