Velež se tri minuta prije kraja spasio poraza od Širokog u Mostaru

0

Fudbaleri Veleža i Širokog Brijega imali su tu čast da utakmicom otvore 17. kolo Premijer lige BiH, a na kraju su se obje ekipe morale zadovoljiti podjelom bodova.

Rođeni su eventualno pobjedom tražili izlaz iz rezultatske krize, dok su gosti sa Pecare željeli nastaviti dobru seriju.

Zoran Kesić: 'Samo Vučić, Dačić, Vulin, Brnabić i Dodik Srbima lijepe etiketu genocidnog naroda'

Uvodne minute meča nisu ponudile nikakva uzbuđenja. Na prvo pravo čekalo se sve do 22. minute kada je Bogdanović odbranio sjajan udarac Ikića.

Prethodno su domaći napadali, ali bez ozbiljnijeg učinka. Sa početnih 0:0 otišlo se na 15-minutni odmor.

Nastavak je ponudio mnogo zanimljiviju igru na terenu. Već u trećoj minuti drugog dijela gosti su poveli.

Večeras vrlo raspoloženi Ivan Ikić maestralno je pogodio sa nekih 30 metara u nebranjeni dio gola Mostaraca.

Velež je nakon primljenog gola krenuo na sve ili ništa. Redale su se šanse ispred gola Miškića koji je u par navrata morao ozbiljno intervenisati.

Jedna od tih šansi se Rođenima isplatila u 87. minuti. Nakon gužve ispred gola gostiju Anđušić je sa par metara loptu proslijedio u gol za konačnih 1:1.