Sloboda se golom u sudijskoj nadoknadi spasila poraza protiv Veleža

0

Fudbaleri Slobode i Veleža podijelili su bodove u posljednjoj utakmici 16. kola Premijer lige BiH, odigravši remi 1:1.

Viđena je tvrda i dosta ujednačena utakmica na kraju koje su se oba tima morala zadovoljiti remijem.

Pogledajte privođenje trojice muškaraca u Sarajevu zbog sumnje da su povezani sa nestankom Danke (2)

Prvi su zaprijetili Tuzlaci u 9. minuti kada je Predragović šutirao tik preko gola. Velež pet minuta kasnije iz prve prilike dolazi do gola.

Sjajan je posao odradio Ovčina koji je probio po strani i loptu ostavio za Brandaa, a Brazilac lijepo pogodio za svoj treći gol u sezoni.

Sloboda je nakon primljenog pogotka bila u potpunom šoku, a do kraja prvog dijela Rođeni su zaprijetili preko Salčina i Zajmovića, ali promjene rezultata nije bilo.

U nastavku Sloboda je krenula naprijed, zaprijetivši u nekoliko navrata, ali te šanse nisu bile ozbiljne.

Sa druge strane, Rođeni su se uglavnom orjentisali na odbranu svog gola u čemu ipak na kraju nisu uspjeli. Rezervista Zličić je pogodio duboko u sudijskoj nadoknadi za konačnih 1:1.

Velež je ostao deseti sa 14 bodova, dok je Sloboda četvrta sa 23 boda na svom kontu.