Velež prekinuo pobjednički niz Borca

0

U derbi susretu 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, Velež i Borac su u Mostaru podijelili bodove, odigravši bez golova – 0:0.

Prvo poluvrijeme

Prvi su zaprijetili gosti iz Banje Luke već u 4. minuti, kada je Osman Hadžikić sjajno intervenisao ispred Jove Lukića.

Borac je u 17. minuti imao stopostotnu šansu za vodstvo, ali je Lukić promašio nemoguće. Sa dva metra nije uspio loptu pospremiti u mrežu.

Anketa | Čija je najveća odgovornost što građani moraju plaćati proviziju za račune za vodu?

Minut kasnije Velež je mogao do gola, ali je Asmir Suljić oklijevao nakon što je izašao jedan na jedan s Markom Miloševićem.

Već u 20. minuti nova prilika za domaće, ponovo za Suljića, čiji je udarac odbranio golman gostiju.

[KRAJ] FK Velež Mostar - FK Borac Banja Luka 0:0 U utakmici 20. kola WWin lige Bosne i Hercegovine, naši Rođeni...

Posted by FK Velež Mostar on Saturday, February 24, 2024

Velež je zaprijetio još jednom u 35. minuti, ali je Milošević ponovo bio siguran poslije odličnog udarca Ante Hrkaća.

Drugo poluvrijeme

Drugo poluvrijeme bilo je dosta mirnije od prvog, a prvu pravu priliku vidjeli smo tek u 77. minuti, kada je Suljić šutirao, ali nije bio precizan.

Velež je najbolju priliku imao u 90. minuti preko Ante Oreča, koji je šutirao preko gola.

Dvije minute kasnije Borac je uzvratio, nakon pokušaja Alena Jurilja, no Hadžikić je spasio uz pomoć prečke.