Premijer liga BiH: Zvijezda 09 u 93. minuti rastužila FK Sarajevo i slavila veliku pobjedu

0

Nogometaši FK Sarajevo ostali su bez bodova na Gradskom stadionu Ugljeviku, gdje su poraženi 0:1 u susretu 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv FK Zvijezda 09.

U prvih 45 minuta mreže su mirovale. Golmani obje ekipe nisu imali previše posla, tek nekoliko zanimljivih situacija koje su kreirali nogometaši FK Sarajevo.

Tim s Koševa je imao posjed lopte, ali bez ozbiljnih prilika. U 33. minuti zapisali smo pokušaj Radovića da iznenaditi golmana Damjanovića, ali čuvar mreže Zvijezde 09 nije imao većih problema da odbrani prvi šut u okvir gola.

Denis Bećirović nastavlja diplomatsku ofanzivu: Evo gdje putuje sada

U 36. minuti vidjeli smo prvu ozbiljnu situacija. Zaprijetili su domaći preko Karaklaića, koji je izblokiran dva puta. Nakon toga gol postiže Saliman Kayode, koji je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

U finišu Danilo Šipovac istrčao je dobru kontru u 38. minuti, ali ponovo bnije došlo do promjene rezultata.  Na kraju šansu je imao i Ziljkić, ali je i njegov udarac bio izblokiran.

Na poluvrijeme se otišlo bez golova.

Kraj prvog poluvremena u Ugljeviku ⏰

Posted by FK Sarajevo on Saturday, February 24, 2024

Prvu priliku u drugom dijelu zapisali smo u 50. minuti. Matanović je bio u šansi poslije kornera, ali nije uspio zatresti mrežu. Sarajevo je samo dobilo bilo novi korner.

Pola sata prije kraja susreta, trener Sarajeva Simon Rožman izvršio je dvostruku izmjenu. Izašli su Ziljkić i Hasić, a ušli Peneranda i Beganović.

U 68. minuti šansa za domaće, Radović je u posljednjem trenutku blokirao Karaklajića. U 81. minuti najbolja šansa za Sarajevo. Đuričković je dobro pucao, ali je pogodio samo prečku.

Premijer liga BiH: Sarajevo lovi bodove nakon kiksa protiv Širokog, derbi susret u Mostaru

Sudija je produžio susret pet minuta i kada se očekivao remi - šok za navijače Sarajeva. Zvijezda je povela u 93. minuti. Vadze izašao sam pred Ilieva, zaobišao ga i matirao za pobjedu svoje ekipe.

Gosti žestoko protestuju kod pomoćnog sudije, ali glavni sudija nije imao milosti - pokazao je na centar. Za pokušaj postizanja gola i remi, više nije bilo vremena.

Ostalo je 1:0 za domaće.