Uživo sa stadiona Koševo: FK Sarajevo izgubilo penal-seriju

1
N. Ž.

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice sa stadiona Koševo, u okviru prvog pretkola Konferencijske lige, u kojem se sastaju naš tim FK Sarajevo i predstavnik Gruzije FC Torpedo Kutaisi.

Utakmica počinje u 21:00 sat, a tribine Koševa su poprilično dobro ispunjene. Prodano je oko 20 hiljada karata, te će Bordo tim imati veliku podršku.

Penali

Kraj na Koševu. Penal za pobjedu je pogodio Caballero.

Penali

Novi promašaj za FK Sarajevo. Tragičar je bio Beganović.

Penali

Torpedo pogađa i treći penal, šutirao je Kobuladze

Penali

Za Sarajevo pogađa Avramovski.

Penali

Torpedo pogađa i drugi penal, a šutirao je Mandzhgaladze.

Penali

Za FK Sarajevo drugi penal šutira Čataković, koji je pogodio.

Penali

Za goste iz Gruzije je šutirao Shergelashvili, i on je pogodio.

Penali

FK Sarajevo je šutiralo prvo. Promašio je Ikić.

120+3'

Kraj utakmice na Koševu. Pristupa se izvođenju penala, koji će odlučiti putnika u drugo pretkolo Konferencijske lige.

120'

Penali sve bliže, osim ako ne bude promjene rezultata u posljednjim sekundama.

118'

FK Sarajevo ima više od igre, ali bez uspjeha. Redale su se šanse, a najbliži je bio Kyaramah. Još uvijek na semaforu stoji 1:1.

115'

Još pet minuta igre, ako ne bude promjene rezultata, pristupit će se izvođenju jedanesteraca.

112'

Novi karton za igrače FK Sarajevo. Ovog puta je 'požutio' Mustafić.

110'

Nekoliko dobrih pokušaja fudbalera Sarajeva. Prvo je izblokiran Buljubašić, a onda je dobar šut imao Avramovski. Ipak, još uvijek je rezultat 1:1

106'

Počeo je i drugi produžetak na Koševu, sretno Bordo bijeloj ekipi!

105'

Završen je prvi produžetak na Koševu, rezultat je i dalje 1:1. Još 15 minuta igre, a ako rezultat ostane isti, ide se na izvođenje penala. Prije samog kraja, povrijeđenog Vrančića zamijenio je Buljubašić.

103'

Sada i treći žuti karton za igrače FK Sarajevo, ali i šesti za igrače Torpeda. Karton je za FK Sarajevo dobio Šerbečić.

101'

Nekoliko polušansi za Sarajevo, Torpedo se nije ni približio golu Bordo tima.

98'

Iz igre je, zanimljivo, izašao strijelac gola za Torpedo. Nema mnogo uzbuđenja u prvom produžetku, bez ozbiljnih prilika.

Utakmica Sarajevo - Torpedo
95'

Sarajevo počelo jako dobro u produžetku, imaju inicijativu, ali je umor već počeo da utiče na igrače. Više se griješi te je sve manja koncetrancija, u obje ekipe.

92'

Odmah na startu produžetka, Torpedo dobija novi žuti karton. Gruzijci nastavljaju s grubom igrom.

91'

Počeli su produžeci na stadionu Koševo.

90+4'

Kraj drugog poluvremena, uskoro počinju produžeci. Šteta za Bordo tim, koji je pobjedu zaslužio.

90+1'

Strijelac izjednačujućeg pogotka je Griguri. Na stadionu Koševo je - muk.

90+1'

GOL ZA TORPEDO

Izjednačujući pogodak za goste iz Gruzije. Čini se da idemo u produžetke.

90'

Igrat će se još četiri minute nadoknade, a žuti karton dobija Beganović. Svakako će biti zadovoljan s ovom kaznom, imajući u vidu da je spriječio opasan napad gostiju.

89'

Mirza Varešanović opet mijenja, ovog puta je riječ o tri igrača. Izašli su Renan, Jelčić-Balta i Aničić, a ušli Čataković, Šerbečić i Mustafić.

87'

Tri minute, plus sudijska nadoknada, dijeli FK Sarajevo od prolaska. Čini se da će Bordo tim privesti utakmicu kraju na miran način, iskusno

81'

Gruzijci nastavljaju s grubom igrom, još jedan žuti karton. Još 10-ak minuta dijeli FK Sarajevo od drugog pretkola Konferencijske lige.

79'

Svoj meč je završio Dal Varešanović. Njega mijenja Avramovski. Na terenu je mirno, igra se većinom na sredini terena.

74'

ŠTETAAAA

Sarajevo je moglo uduplati vodstvo. Renanovu stopostotnu šansu nekako je 'izvadio' golman gostujućeg tima.

72'

FK Sarajevo nastavlja s odličnom igrom, a u međuvremenu je i Vrančić uspio da pogodi prečku. Sada se malo otvorenije igra, ali Bordo tim zna kada treba da 'povuče ručnu'.

70'

Još 20 minuta igre, Sarajevo se nekako spasilo izjednačenja. Ipak, vratili su se kontroli utakmice, što je najbitnije.

65'

DOBRO JE!

Torpedo je imao ogromnu priliku, ali se FK Sarajevo uspjelo izvući. Srećom, Gruzijci se nisu uspjeli snaći u šesnaestercu Bordo tima.

60'

Još pola sata igre, plus nadoknada, na Koševu. Sve se odvija kako treba za Bordo tim.

58'

Igra se skoro pa ekskluzivno na sredini terena, FK Sarajevo vješto kontroliše meč. Ipak, Torpedo ima momente kada izgleda jako opasno po gol Šahinovića.

55'

Navijači FK Sarajevo mogu biti jako zadovoljni. Ne gledaju izrazito lijep fudbal na Koševu, ali imaju rezultat i stabilnu ekipu.

53'

Korner za Bordo bijele, ali bez ozbiljne opasnosti po gol gostiju.

51'

Rezultat je još uvijek 1:0, a drugo poluvrijeme je počelo ipak dosta sporije od prvog. Torpedo je imao ranu inicijativu, ali bezuspješno. Sarajevo čuva prednost.

49'

Opet se može reći da su gosti furiozno počeli poluvrijeme. Došli su do kornera te su imali nekoliko opasnih napada.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme, FK Sarajevo brani prednost iz prvog dijela!

21:55

Pogledajte djelić atmosfere sa stadiona Koševo, prije nego što je meč i počeo:

45+3'

Kraj prvog poluvremena, Sarajevo ima rezultat koji ga vodi u drugo pretkolo Konferencijske lige.

45+3'

Igrat će se još minuta, a Sarajevo sada već dominira. Propustili su dvije velike šanse, a akteri su bili Renan i Kyeremeh.

44'

Ekspresno i četvrti karton za očigledno nervozne Gruzijce. Sad je Gigauri dobio kaznu od sudije iz Moldavije.

42'

Novi karton za goste. Ovaj put je sankcionisan Bugridze.

40'

Prvi žuti karton na meču, a onda odmah i drugi. Nakon gužve ispred gola FK Sarajevo, jedan igrač je udario golmana Šahinovića. Bilo je kritika sudiji iz Moldavije što nije pokazan crveni karton. Na kraju su 'požutili' Ziljkić i Pantsulaia.

37'

Dobra šansa za FK Sarajevo, ali je strijelac gola Ziljkić loše šutirao.

34'

Iako FK Sarajevo ima prednost, interesantno je da Torpedo dominira posjedom - trenutno je 70:30 u korist Gruzijaca. Najbitniji je, ipak, semafor koji kaže 1:0 za Bordo tim.

30'

Torpedo pokušava, ali je odbrana Bordo tima na visini zadatka. Nakon pola sata igre, Sarajevo može biti jako zadovoljno.

27'

S tribina se, u jedan glas, skandira 'Istina za Vedrana', čime se podsjeća na slučaj Vedran Puljić, koji je ubijen u Širokom Brijegu. Njegov ubica se ne nalazi iza rešetaka, te se 'krije' u Hrvatskoj.

25'

Sada je inicijativa na strani FK Sarajevo, čiji igrači prebacuju težište igre na polovinu protivnika.

22'

Mirno i staloženo sada igra FK Sarajevo. Torpedo napada, ali Sarajevo odolijeva pritisku i čuva rezultat.

17'

Pjesma s tribina stadiona Koševo nosi igrače Sarajeva da sada igraju još bolje. Apsolutno su se oslobodili pritiska, i situacija je mnogo mirnija na terenu.

14'

Na stadionu Koševo je sada fantastična atmosfera, a sigurno se mnogo lakše diše, iako Torpedo i dalje napada.

11'

Strijelac za Bordo tim je Almedin Ziljkić! Oslobodili su se pritiska igrači Sarajeva i iz prve svoje prilike došli do pogotka! Ukupan rezultat sada glasi 3:2.

11'

GOOOOOOOOOOOOL ZA FK SARAJEVO!

11'

Nastavlja se pritisak ekipe iz Gruzije, a fudbaleri FK Sarajevo se trude što više usporiti meč.

9'

Još jedna prilika za ekipu Torpeda, te šut po golu Sarajeva. Srećom, nije bilo promjene rezultata.

8'

Rani napadi Gruzijaca su unijeli malo nervoze među igrače FK Sarajevo. Nadamo se da će naš tim doći do 'zraka'.

6'

Gruzijci su furiozno počeli meč. Uspjeli su doći do dva udarca iz ugla, te jedan šut po golu FK Sarajevo. Srećom, Bordo tim odolijeva pritisku.

4'

Torpedo ima blagu inicijativu na samom početku, i već su imali priliku pred golom FK Sarajevo. Ipak, srećom, šut je otišao pored gola.

1'

Meč je počeo minutom šutnje za Vahidina Musemića, koji je preminuo 30. juna u Sarajevu.

0'

Počeo je meč na Koševu, sretno Bordo-bijeli!

20:55

Dok čekamo meč FK Sarajevo, drugi tim iz glavnog grada BiH slavi prolazak u drugo pretkolo Konferencijske lige. FK Željezničar je pobijedio Dinamo iz Minska 2:1, i plasirao se dalje.

20:45

Dok čekamo početak utakmice, evo nekoliko kadrova oko stadiona Koševo, pred ovaj meč.

Koševo je večeras bordo-bijelo: Navijači stižu na stadion

20:40

Pravdu će dijeliti sudijski tim iz Moldavije. Prvi sudija je Ion Orlic, a pomoćnici su mu Anatolie Basiul i Denis Oala. Četvrti arbitar će biti Igor Bosca.