Uživo sa polufinala Europskog prvenstva: Italija je u finalu

0
A.S.
Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos polufinalne utakmice Europskog prvenstva između Italije i Španije koja se igra večeras u Londonu na Wembleyu.

Susret počinje u 21 sat.

4:2 pe.

Jorginho zabija! Onaj njegov klasični poskok je riješio sve...

0:0 pe.

Olmo - promašaj - cijeli gol je promašio.

0:0 pe.

Manuel Locatelli - promašaj

Pen.

Penale ćemo pratiti u Londonu.

118'

Žuti katon za Bonuccija nakon starta na Morati.

Nervoza se uvukla u redove Italijana, ispustili su vodstvo od 1:0 u finišu susreta.

Mislili su da Španci nemaju odgovor - aonda se ukazao Morata.

110'

Italijani su postigli gol - ali OFSAJD.

Mrežu je zatresao Berardi, ali nije uspio izbjeći ofsajd.

Llorente je napravio zamku i uspio u tome.

Još 10 minuta do kraja produžetaka.

116'

Idemo u drugi produžetak.

Ostalo je još 15 minuta. I možda penali. Možda.

102'

Bila je Španija blizu gola, Bonucci je sada blokirao jedan udarac.

Kako stvari stoje u prvom produžetku gol nećemo vidjeti.

100'

Veliki je ulog - pa je dosta i nervoze.

Nakon 100 minuta igre u Londonu, rezultat je 1:1.

Ko će ostati na Wembleyu, a ko će kući?

98'

Olmo je sjajno pucao i onda u "bilijaru" u kaznenom prostoru Italijana lopta je završila iza crte - ali u gol-autu.

Kakve su dvije prilike imali Španci.

93'

Prognozirali smo golove u Londonu i dobili ih.

Trebat će još barem jedan do kraja za pobjedu neke od reprezentacija.

Ili ćemo opet gledati penale.

91'

Počeo je prvi produžetak.

Pro.

Gledat ćemo produžetke.

Možda i penale.

Sjajno drugo poluvrijeme u Londonu.

90'

Ulazimo u 90. minut susreta, izgleda da ne možemo pobjeći od produžetaka.

Teško da će doći do promjene rezultata do kraja regularnih 90 minuta.

Španija je bolja, a Italijani idu na kontru.

85'

Nove izmjene - u igri su kod Italijana Locatelli i Belotti. Izlaze Barrella i Insigne.

Marcos Llorente na drugoj strani mijenja Azpilicuetu.

83'

Španija je sada opasnija.

Ubačaj Olma sada iz kuta, Busquets je umalo zabio pored statične odbrane Italijana.

Azzurrima je "voda ušla u uši".

81'

Gooooooooooooooolllllllllllllllll. Kakav gol, kakva akcija Španije.

Olmo dodaje do Morate, a igrač Juventusa zabija za 1:1.

Detalj sa meča Italija - Španija - undefined

80'

Berardi je mlado pucao - ostaje 1:0.

Mogao je bolje

79'

Azzurri su sjajni i na blizu finala.

Još ih 10 minuta u sudijska nadoknada dijele od novog susreta na Wembleyu - onpog finalnog.

Sutra (srijeda) na rasporedu je drugi polufinalni duel - i on se igra na Wembleyu, kada se u 21 sat sastaju Danska i Engleska.

74'

Mijenja i Mancini. Ulaze Toloi i Pessina umjesto Verrattija i Emersona.

Još 15 minuta do kraja susreta.

68'

Berardi je imao sjajnu priliku za 2:0.

Chiesa je sada napravio pola posla, dao za Insignea koji je loptu gurnuo do Berardija, a 2:0 "skida" Simon i to - nogom!

Gledamo sjajno drugo poluvrijeme.

64'

Prve izmjene - Berardi umjesto Immobilea, a Morata umjesto Ferrana Torresa.

Oyarzaballlllll.

Koke je ubacio, a nevjerojatna prilika glavom za napadača Španije...

Nije uspio dirnuti loptu i prevariti Donnarummu.

Ostaje 1:0 za Italijane.

60'

Gooooooooooooooolllllllllllllllllllllllllllllll.

Italija vodi 1:0.

Chiesa je strijelac - majstoreeeeee.

Detalji sa meča Italija - Španija - undefined

53'

Busquets se naljutio, pa je nakon žutog kartona krenuo u napad.

Nije loše pucao, ali je lopta otišla preko gola Italijana.

Zanimljiva i dobra akcija.

52'

Busquets je prvi zapisani igrač u notesu sudije Brycha.

Zaslužio je žuti karton.

50'

Di Lorenzo izbacuje loptu u korner. Bilo je opasno,

"Mirisala" je akcija na prvi gol na utakmici.

48'

Tražimo prvog putnika u finale - Italija ili Španija?

Odluka bi mogla pasti u narednih 45 minuta ili malo duže. Možda gledamo produžetke i penale.

Italija ima prvi korner na utakmici.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

HT

Emerson traži korner, ali nije ga dobio.

Ostaje 0:0.

Brych svira kraj prvog dijela.

44'

U 44 minute susreta u Londonu, zabilježili smo samo jedan udarac u okvir gola i to šut Olma.

Italijani nisu ozbiljnije zaprijetili.

40'

Šta je sada htio Oyarzabal???

Bio je u kaznenom prostoru Italijana i kada se trebao lijepo namjestiti poslao je loptu u "zadnji red" tribina na Wembleyu.

Čestitamo!

39'

Bližimo se kraju prvog dijela.

Kako su igrala oba tima očekivali smo pogotke...

Do 39 minuta bilježimo tek po jednu priliku.

37'

Italijani su u kontri - Emerson, Emerson, Emerson i ništa.

Pao je Italijan, nakon što je, rekli bismo, dugo vukao loptu.

Morao se ranije osloboditi - bilo bi opasnije po gol Simona.

36'

Ponovo Španci imaju više loptu u nogama.

Nije to blizu gola, ali žele kontrolirati igru.

34'

Insigne je pretjerao. Igrač Napolija je komplicirao mnogo kada se trebao osloboditi lopte.

Propala je dobra prolika za Azurre.

33'

Kockala se sada odbrana Španije, ali je Laporte u posljednjem trenutku izbio loptu.

Da je zakasnio korak, moglo je biti svašta.

Samo aut za Italijane.

31'

Utakmica ulazi u malo mirniju fazu.

Chiellini je malo ranije srušio Olma na rubu kaznenog prostora, ali pištaljka suca Brycha nije se začula.

Italija 0, Španija 0.

26'

Olmo je pucao - najbolja prilika za Španiju. Odbranio mu je Donnarumma udarac sa svega nekoliko metara.

Ovo je zaista bilo bliže golu, ali je golman Milana majstorski odbranio udarac bivšeg igrača zagrebačkog Dinama i velikog prijatelja našeg Armina Gojaka.

25'

Kakva je ovo bila prilika za Španiju - svi su vidjeli loptu u golu, ali Donnarumma se ne slaže s tim - sjajno je odbranio.

Bravo, majstore.

Detalji s meča Italija - Španija - undefined

22'

Vratimo se na 21. minutu.

Emerson je opet poslao sjajnu loptu na Insignea, Simon je zaplivao u prazno...

Immobile je dobio dodavanje svog suigrača, odložio za Barrellu i to je već bilo nekoliko dodira previše i ostalo je 0:0.

Možda bi Italijani mogli zažaliti za ovom prilikom?

21'

Gdje je pošao Simon?????

Izašao je izvan kaznenog prostora, ali su Italijani komplikovali i upropastili najbolju priliku za gol na utakmici.

19'

Prvi korner na utakmici - imat će ga Španija.

18'

Insigne je ubacio, ali bez opasnosti.

Simon je siguran bio.

17'

Ovo bi moglo biti opasno.

Italijani su dobili slobodan udarac na 30 metara, lijepa prilika da se lopta ubaci u srce kaznenog prostora Španaca.

Detalji s utakmice Italija - Španija - undefined

15'

Bilježimo i prvi udarac.

Istina šut Torresa nije išao u okvir gola, ali smo upisali zanimljiv dribling i slab udarac.

Nakon 15 minuta 0:0 u Londonu.

15'

Iako je Italija blagi favorit na kladionicama, Španci su bolji u ovim trenucima.

"Vezu", traže put do gola Italijana.

13'

Oyarzabal je mogao zabiti gol, ali je loše primio loptu.

12'

Furija je posljednjih nekoliko minuta nametnul posjed lopte...

Jednu zanimljivu akciju pokrenuli su Koke i Oyarzabal, ali nije bilo završenog udarca.

I dalje je mirno, čekamo na prvo veće uzbuđenje, nakon one stative koja ne važi.

8'

Nema za sada prilika za opasniji napad ni s jedne strane.

Španci su sada bili u lijepoj prilici, ali nisu došli do  situacije da pucaju po golu Azurra.

6'

Immobile u ofsajdu...

Sudije nekada puste cijelu akciju do kraja, a nekada "po starom" dignu zastavicu odmah.