UEFA / Uživo sa meča kvalifikacija za Ligu prvaka: Cluj - Borac Banja Luka 3:1

06. 07. 2021. u 18:45:00 A. S.

Shares: 0

• FT

Borac iz Banje Luke, šampion Bosne i Hercegovine, u prvom susretu prvog kola kvalifikacija za Ligu prvaka odigrao je 1:3 protiv rumunskog Cluja.

Prvak Bosne i Hercegovine će tako u revanšu morati pobijediti sa tri gola prednosti ili da nakon pobjede od dva prednosti, bude bolji od Rumuna nakon produžetaka ili penala.

• 90'

Ulazimo u posljednje minute susreta.

Cluj ima prednost i dalje od dva gola (3:1).

Može li šampion BiH do drugog zgoditka?

• 73'

Naš tim drži solidnih 1:3 u Rumuniji.

Igra se malo smirila nakon što je Cluj postigao treći gol.

Rumuni su oprezni, jer znaju da bi gol Borca mnogo toga promijenio.

• 60'

Gooooolllllllllllllllllllll za Cluj.

Rumuni ponovo imaju dva gola prednosti, sada vode 3:1.

Runar Sigurjonsson je strijelac. Pucao je unutar šesnaesterca i pogodio lijeve rašlje.

• 50'

Vojinović je pokušao iznenaditi domaći tim, ali je dao predug for.

Naš šampion drži se dobro u drugom dijelu.

Nadamo se da će odbrana Borca biti opreznija u nastavku meča.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme u Rumuniji.

Naš tim je nakon 45 minuta je solidno odigrao, ali imaju odličan rezultat - gube samo 1:2.

To bi bio sjajan rezultat pred revanš u Bosni i Hercegovini.

• HT

Odlična završnica našeg tima - Borac je u sudijskoj nadoknadi meča zabio gol.

Moraitis je pogodio nakon sjajne akcije Borca. Ubacio je Ziljkić.

Cluj 2, Borac 1.

• 45'+1

Goooooooooooooooooooooollllllllllllllllllllll - Borac je smanjio na 1:2.

Sjajna akcija naših nogometaša - i mreža se zatresla.

Sjajnoooooooooooooooooo.

Moraitiiiiiiiisssssss je strijelac.

Trenutak kada je Moraitis zabio gol za Borac - undefined

Printscreen: Trenutak kada je Moraitis zabio gol za Borac

• 45'

Ulazimo u finiš prvog dijela, Cluj i dalje ima dva gola prednosti.

• 36'

Aleksandar Subić je pokušao s ruba šestnaesterca Cluja, ali nije došlo do promjene rezultata.

Ovo je bila dobra akcija igrača Borca.

• 30'

Aleksandar Vojinović je prvi zapisani iz redova Borca u notesu nizozemskog arbitra.

Kažnjen je žutim kartonom.

A Cluj ima novi korner - ništa se nije dogodilo.

• 28'

Goooooolllllllll - 2:0 za Cluj.

Deac je strijelac - ono što mu za nogom nije pošlo u 10. minuti, jeste u 28. minuti.

Rutinski je pogodio mrežu našeg šampiona za novi gol Cluja.

Deac je postigao gol za Cluj za 2:0 - undefined

Printscreen: Deac je postigao gol za Cluj za 2:0

Nakon sjajne akcije poslao je loptu u donji desni ugao.

Cluj 2, Borac 0.

• 20'

Domaći tim ima potpunu dominaciju.

A da je tako najbolje govori statistika posjeda lopte - 61:39 za domaći Cluj.

• 15'

Prvi korner na utakmici - izvest će ga domaćin.

No, domaći se nisu proslavili.

Ostaje 1:0 za Rumune.

• 14'

Prvi žuti karton na utakmici.

U bilježnici nizozemskog sudije je Paun-Alexandru.

• 13'

Borac se budi nakon brzo primljenog gola. Sve češće su na polovini terena koji pripada Cluju.

Pokušao je Vranješ z slobodnjaka, ali golman Cluja nije imao problema.

I dalje Cluj vodi 1:0.

• 10'

Gooooooooooooooooollllllllllllllll - Cluj vodi 1:0.

Brzo je odbrana našeg šampiona kapitulirala - 1:0 za Cluj, strijelac je bio Ormani.

Deac je pogodio stativu s bijele tačke, a Omrani je nakon odbijnca poslao u mrežu.

DEac je pogodio stativu s bijele tačke - undefined

Printscreen: Deac je pogodio stativu s bijele tačke

• 10'

Penal za Cluj.

Sudija je pokazao na bijelu tačku.

Prije toga Moraitis je bio u sjajnoj prilici, a Grk je poslao loptu pored gola.

• 9'

Ovo je mogla biti lijepa akcija igrača Borca.

Kada se očekivalo da Banjalučani ozbiljnije zaprijete golu domaćina, pomoćni sudija je podigao svoju zastavicu.

Đorđe Ćosić je uhvaćen u ofsajdu.

• 7'

Cluj napada od prve minute, ali se naš šampion odlično brani.

Dodajmo, da je glavni sudija meča Nizozemac Jochem Kamphuis.

• 1'

Utakmica je počela.

• 18:48

Utakmica počinje u 19 sati.

Šampion BiH igrat će u sljedećem sastavu: Lakić, Ćorić, Milojević, Ćosić, Subić, Meleg, Vojnović, Ziljkić, Zakarić, Vranješ, Moraitis.

CLUJ: Arlauskis, Sušić, Bouhenna, Cestor, Camorra, Sigurjonsson, Rodriguez, Costache, Deac, Paun, Omrani.

• 18:45

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice kvalifikacije Lige prvaka između rumunjskog Cluja i prvaka Bosne i Hercegovine Borca iz Banje Luke.

Susret počinje u 19 sati, a igra se u Rumuniji.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacija za Android | iPhone i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.