Uživo sa meča kvalifikacija za Ligu prvaka: Cluj - Borac Banja Luka 3:1

1

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice kvalifikacije Lige prvaka između rumunjskog Cluja i prvaka Bosne i Hercegovine Borca iz Banje Luke.

Susret počinje u 19 sati, a igra se u Rumuniji.

FT

Borac iz Banje Luke, šampion Bosne i Hercegovine, u prvom susretu prvog kola kvalifikacija za Ligu prvaka odigrao je 1:3 protiv rumunskog Cluja.

Prvak Bosne i Hercegovine će tako u revanšu morati pobijediti sa tri gola prednosti ili da nakon pobjede od dva prednosti, bude bolji od Rumuna nakon produžetaka ili penala.

90'

Ulazimo u posljednje minute susreta.

Cluj ima prednost i dalje od dva gola (3:1).

Može li šampion BiH do drugog zgoditka?

73'

Naš tim drži solidnih 1:3 u Rumuniji.

Igra se malo smirila nakon što je Cluj postigao treći gol.

Rumuni su oprezni, jer znaju da bi gol Borca mnogo toga promijenio.

60'

Gooooolllllllllllllllllllll za Cluj.

Rumuni ponovo imaju dva gola prednosti, sada vode 3:1.

Runar Sigurjonsson je strijelac. Pucao je unutar šesnaesterca i pogodio lijeve rašlje.

50'

Vojinović je pokušao iznenaditi domaći tim, ali je dao predug for.

Naš šampion drži se dobro u drugom dijelu.

Nadamo se da će odbrana Borca biti opreznija u nastavku meča.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme u Rumuniji.

Naš tim je nakon 45 minuta je solidno odigrao, ali imaju odličan rezultat - gube samo 1:2.

To bi bio sjajan rezultat pred revanš u Bosni i Hercegovini.

HT

Odlična završnica našeg tima - Borac je u sudijskoj nadoknadi meča zabio gol.

Moraitis je pogodio nakon sjajne akcije Borca. Ubacio je Ziljkić.

Cluj 2, Borac 1.

45'+1

Goooooooooooooooooooooollllllllllllllllllllll - Borac je smanjio na 1:2.

Sjajna akcija naših nogometaša - i mreža se zatresla.

Sjajnoooooooooooooooooo.

Moraitiiiiiiiisssssss je strijelac.

Trenutak kada je Moraitis zabio gol za Borac - undefined

Printscreen: Trenutak kada je Moraitis zabio gol za Borac

45'

Ulazimo u finiš prvog dijela, Cluj i dalje ima dva gola prednosti.

36'

Aleksandar Subić je pokušao s ruba šestnaesterca Cluja, ali nije došlo do promjene rezultata.

Ovo je bila dobra akcija igrača Borca.

30'

Aleksandar Vojinović je prvi zapisani iz redova Borca u notesu nizozemskog arbitra.

Kažnjen je žutim kartonom.

A Cluj ima novi korner - ništa se nije dogodilo.

28'

Goooooolllllllll - 2:0 za Cluj.

Deac je strijelac - ono što mu za nogom nije pošlo u 10. minuti, jeste u 28. minuti.

Rutinski je pogodio mrežu našeg šampiona za novi gol Cluja.

Deac je postigao gol za Cluj za 2:0 - undefined

Printscreen: Deac je postigao gol za Cluj za 2:0

Nakon sjajne akcije poslao je loptu u donji desni ugao.

Cluj 2, Borac 0.

20'

Domaći tim ima potpunu dominaciju.

A da je tako najbolje govori statistika posjeda lopte - 61:39 za domaći Cluj.

15'

Prvi korner na utakmici - izvest će ga domaćin.

No, domaći se nisu proslavili.

Ostaje 1:0 za Rumune.

14'

Prvi žuti karton na utakmici.

U bilježnici nizozemskog sudije je Paun-Alexandru.

13'

Borac se budi nakon brzo primljenog gola. Sve češće su na polovini terena koji pripada Cluju.

Pokušao je Vranješ z slobodnjaka, ali golman Cluja nije imao problema.

I dalje Cluj vodi 1:0.

10'

Gooooooooooooooooollllllllllllllll - Cluj vodi 1:0.

Brzo je odbrana našeg šampiona kapitulirala - 1:0 za Cluj, strijelac je bio Ormani.

Deac je pogodio stativu s bijele tačke, a Omrani je nakon odbijnca poslao u mrežu.

DEac je pogodio stativu s bijele tačke - undefined

Printscreen: Deac je pogodio stativu s bijele tačke

10'

Penal za Cluj.

Sudija je pokazao na bijelu tačku.

Prije toga Moraitis je bio u sjajnoj prilici, a Grk je poslao loptu pored gola.

9'

Ovo je mogla biti lijepa akcija igrača Borca.

Kada se očekivalo da Banjalučani ozbiljnije zaprijete golu domaćina, pomoćni sudija je podigao svoju zastavicu.