Olmo - promašaj - cijeli gol je promašio.

• Pen.

Penale ćemo pratiti u Londonu.

• 118'

Žuti katon za Bonuccija nakon starta na Morati.

Nervoza se uvukla u redove Italijana, ispustili su vodstvo od 1:0 u finišu susreta.

Mislili su da Španci nemaju odgovor - aonda se ukazao Morata.

• 110'

Italijani su postigli gol - ali OFSAJD.

Mrežu je zatresao Berardi, ali nije uspio izbjeći ofsajd.

Llorente je napravio zamku i uspio u tome.

Još 10 minuta do kraja produžetaka.

• 116'

Idemo u drugi produžetak.

Ostalo je još 15 minuta. I možda penali. Možda.

• 102'

Bila je Španija blizu gola, Bonucci je sada blokirao jedan udarac.

Kako stvari stoje u prvom produžetku gol nećemo vidjeti.

• 100'

Veliki je ulog - pa je dosta i nervoze.

Nakon 100 minuta igre u Londonu, rezultat je 1:1.

Ko će ostati na Wembleyu, a ko će kući?

• 98'

Olmo je sjajno pucao i onda u "bilijaru" u kaznenom prostoru Italijana lopta je završila iza crte - ali u gol-autu.

Kakve su dvije prilike imali Španci.

• 93'

Prognozirali smo golove u Londonu i dobili ih.

Trebat će još barem jedan do kraja za pobjedu neke od reprezentacija.

Ili ćemo opet gledati penale.

• 91'

Počeo je prvi produžetak.

• Pro.

Gledat ćemo produžetke.

Možda i penale.

Sjajno drugo poluvrijeme u Londonu.

• 90'

Ulazimo u 90. minut susreta, izgleda da ne možemo pobjeći od produžetaka.

Teško da će doći do promjene rezultata do kraja regularnih 90 minuta.

Španija je bolja, a Italijani idu na kontru.

• 85'

Nove izmjene - u igri su kod Italijana Locatelli i Belotti. Izlaze Barrella i Insigne.

Marcos Llorente na drugoj strani mijenja Azpilicuetu.

• 83'

Španija je sada opasnija.

Ubačaj Olma sada iz kuta, Busquets je umalo zabio pored statične odbrane Italijana.

Azzurrima je "voda ušla u uši".

• 81'

Gooooooooooooooolllllllllllllllll. Kakav gol, kakva akcija Španije.

Olmo dodaje do Morate, a igrač Juventusa zabija za 1:1.

Detalj sa meča Italija - Španija - undefined

• 80'

Berardi je mlado pucao - ostaje 1:0.

Mogao je bolje

• 79'

Azzurri su sjajni i na blizu finala.

Još ih 10 minuta u sudijska nadoknada dijele od novog susreta na Wembleyu - onpog finalnog.

Sutra (srijeda) na rasporedu je drugi polufinalni duel - i on se igra na Wembleyu, kada se u 21 sat sastaju Danska i Engleska.

• 74'

Mijenja i Mancini. Ulaze Toloi i Pessina umjesto Verrattija i Emersona.

Još 15 minuta do kraja susreta.

• 68'

Berardi je imao sjajnu priliku za 2:0.

Chiesa je sada napravio pola posla, dao za Insignea koji je loptu gurnuo do Berardija, a 2:0 "skida" Simon i to - nogom!

Gledamo sjajno drugo poluvrijeme.

• 64'

Prve izmjene - Berardi umjesto Immobilea, a Morata umjesto Ferrana Torresa.

Oyarzaballlllll.

Koke je ubacio, a nevjerojatna prilika glavom za napadača Španije...

Nije uspio dirnuti loptu i prevariti Donnarummu.

Ostaje 1:0 za Italijane.

• 60'

Gooooooooooooooolllllllllllllllllllllllllllllll.

Italija vodi 1:0.

Chiesa je strijelac - majstoreeeeee.

Detalji sa meča Italija - Španija - undefined

• 53'

Busquets se naljutio, pa je nakon žutog kartona krenuo u napad.

Nije loše pucao, ali je lopta otišla preko gola Italijana.

Zanimljiva i dobra akcija.

• 52'

Busquets je prvi zapisani igrač u notesu sudije Brycha.

Zaslužio je žuti karton.

• 50'

Di Lorenzo izbacuje loptu u korner. Bilo je opasno,

"Mirisala" je akcija na prvi gol na utakmici.

• 48'

Tražimo prvog putnika u finale - Italija ili Španija?

Odluka bi mogla pasti u narednih 45 minuta ili malo duže. Možda gledamo produžetke i penale.

Italija ima prvi korner na utakmici.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• HT

Emerson traži korner, ali nije ga dobio.

Ostaje 0:0.

Brych svira kraj prvog dijela.

• 44'

U 44 minute susreta u Londonu, zabilježili smo samo jedan udarac u okvir gola i to šut Olma.

Italijani nisu ozbiljnije zaprijetili.

• 40'

Šta je sada htio Oyarzabal???

Bio je u kaznenom prostoru Italijana i kada se trebao lijepo namjestiti poslao je loptu u "zadnji red" tribina na Wembleyu.

Čestitamo!

• 39'

Bližimo se kraju prvog dijela.

Kako su igrala oba tima očekivali smo pogotke...

Do 39 minuta bilježimo tek po jednu priliku.

• 37'

Italijani su u kontri - Emerson, Emerson, Emerson i ništa.

Pao je Italijan, nakon što je, rekli bismo, dugo vukao loptu.

Morao se ranije osloboditi - bilo bi opasnije po gol Simona.

• 36'

Ponovo Španci imaju više loptu u nogama.

Nije to blizu gola, ali žele kontrolirati igru.

• 34'

Insigne je pretjerao. Igrač Napolija je komplicirao mnogo kada se trebao osloboditi lopte.

Propala je dobra prolika za Azurre.

• 33'

Kockala se sada odbrana Španije, ali je Laporte u posljednjem trenutku izbio loptu.

Da je zakasnio korak, moglo je biti svašta.

Samo aut za Italijane.

• 31'

Utakmica ulazi u malo mirniju fazu.

Chiellini je malo ranije srušio Olma na rubu kaznenog prostora, ali pištaljka suca Brycha nije se začula.

Italija 0, Španija 0.

• 26'

Olmo je pucao - najbolja prilika za Španiju. Odbranio mu je Donnarumma udarac sa svega nekoliko metara.

Ovo je zaista bilo bliže golu, ali je golman Milana majstorski odbranio udarac bivšeg igrača zagrebačkog Dinama i velikog prijatelja našeg Armina Gojaka.

• 25'

Kakva je ovo bila prilika za Španiju - svi su vidjeli loptu u golu, ali Donnarumma se ne slaže s tim - sjajno je odbranio.

Bravo, majstore.

Detalji s meča Italija - Španija - undefined

• 22'

Vratimo se na 21. minutu.

Emerson je opet poslao sjajnu loptu na Insignea, Simon je zaplivao u prazno...

Immobile je dobio dodavanje svog suigrača, odložio za Barrellu i to je već bilo nekoliko dodira previše i ostalo je 0:0.

Možda bi Italijani mogli zažaliti za ovom prilikom?

• 21'

Gdje je pošao Simon?????

Izašao je izvan kaznenog prostora, ali su Italijani komplikovali i upropastili najbolju priliku za gol na utakmici.

• 19'

Prvi korner na utakmici - imat će ga Španija.

• 18'

Insigne je ubacio, ali bez opasnosti.

Simon je siguran bio.

• 17'

Ovo bi moglo biti opasno.

Italijani su dobili slobodan udarac na 30 metara, lijepa prilika da se lopta ubaci u srce kaznenog prostora Španaca.

Detalji s utakmice Italija - Španija - undefined

• 15'

Bilježimo i prvi udarac.

Istina šut Torresa nije išao u okvir gola, ali smo upisali zanimljiv dribling i slab udarac.

Nakon 15 minuta 0:0 u Londonu.

• 15'

Iako je Italija blagi favorit na kladionicama, Španci su bolji u ovim trenucima.

"Vezu", traže put do gola Italijana.

• 13'

Oyarzabal je mogao zabiti gol, ali je loše primio loptu.

• 12'

Furija je posljednjih nekoliko minuta nametnul posjed lopte...

Jednu zanimljivu akciju pokrenuli su Koke i Oyarzabal, ali nije bilo završenog udarca.

I dalje je mirno, čekamo na prvo veće uzbuđenje, nakon one stative koja ne važi.

• 8'

Nema za sada prilika za opasniji napad ni s jedne strane.

Španci su sada bili u lijepoj prilici, ali nisu došli do  situacije da pucaju po golu Azurra.

• 6'

Immobile u ofsajdu...

Sudije nekada puste cijelu akciju do kraja, a nekada "po starom" dignu zastavicu odmah.

• 6'

Italijani imaju više loptu u nogama.

U dva navrata su bili blizu gola Španije, ali oba puta su uhvaćeni u ofsajdu.

• 4'

Kakav početak i odmah stativa za Italijane.

Ne, sudija je svirao ofsajd.

• 2'

Na tribinama Wembleya podršku imaju i jedni i drugi. I... ima baš, baš mnogo djevojaka.

Detalj is meča Italija - Španija - undefined

• 1'

Utakmica je počela!

• 21:50

Sastavi timova:

ITALIJA: Donnarumma - Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Emerson - Barrella, Jorginho, Verratti - Chiesa, Insigne - Immobile

ŠPANJOLSKA: Simon - Azpilicueta, Garcia, Laporte, Jordi Alba - Koke, Busquets, Pedri - F. Torres, Olmo - Oyarzabal

• 21:45

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos polufinalne utakmice Europskog prvenstva između Italije i Španije koja se igra večeras u Londonu na Wembleyu.