Uživo sa Eura: Belgija vodi protiv Portugala (1:0)

0
N. Ka.

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice osmine finala Europskog prvenstva u nogometu u kojem će se sastati Belgija i Portugal.

Bit će ovo četvrti susret osmine finala na ovogodišnjem Euru kojim počinje knock-out faza takmičenja.

Utakmica se igra na Estadio de La Cartuja, stadionu u Sevilli.

Favorit na utakmici je Portugal.

Portugal na Euru brani naslov europskog prvaka, dok je Belgija došla kao trenutno prva reprezentacija svijeta prema FIFA-inom rankingu.

Prve učesnike smo jučer već saznali - riječ je o Danskoj koja je sa 4:0 nadigrača Vels,  Italija koja je, nakon produžetaka, s 2:1 savladala Austriju, Češka koja je savladala Nizozemsku rezultatom 2:0.

FT

Belgija je savladala Portugal reuzltatom 1:0. Ovim su se plasirali u četvrtfinale Europskog prvenstva, gdje će igrati protiv reprezentacije Italije.

91'

Igrat će se još pet minuta. Portugal pokušava da dođe do pogotka.

86'

Borba Portugalaca na samom finišu drugog poluvremena, da dođu do izjdnačujućeg pogotka, ali bez realizacije. Većina se utakmice igra na polovini Belgijanaca.

76'

Oštar start Pepe, koji je zaradio žuti karton.

73'

Vermaelen zaradio je žuti karton. Još jedan slobodni udarac za Portugal. Slab pokušaj Ronalda, pogodio je samo živi zid.

70'

Još jedna izmjena u reprezentaciji Portugala, izašao je Jota, a mijenja ga Silva. Mala promjena i u formaciji Portugalaca.

63'

Prvi pokušaj Lukakua nakon brze akcije Belgije, ali lopta je otišla preko gola.

59'

Portugal je napravio dodatni pritisak u drugom poluvremenu. Nekoliko vezanih akcija, ali odbrana Belgije je još uvijek nesalomljiva.

58'

Najbolja šansa za Portugal u drugom poluvremenu. Jota je pokušao nakon ubačaja, ali lopta je otišla preko gola.

Belgija - Portugal - undefined

55'

Kombinuju Portugalci. Silva i Mourinho su izašli s terena, ušli su Felix i Bernandes.

50'

Žuti karton za igrača Portugala Dalota, zbog starta na Hazarda.

50'

Dosta napetosti u drugom poluvremenu. Portugal će morati da uloži i posljednji atom snage da bi se vratili u igru.

48'

De Bruyne izašao zbog povrede, mijenja ga Mertens.

46'

Nastavljeno je drugo poluvrijeme.

HT

Belgija - Portugal nakon prvog poluvremena 1:0.

Gledali smo nešto sporije prvo poluvrijeme. Sve do samog finiša kada je Hazard u samom finišu prvog poluvremena postigao pogodak.

Čeka nas zanimljiv drugi dio utakmice, Portugalci moraju napasti punim kapacitetom ako žele da ostanu u igri.

45'

Još jedan dobar napad Belgije, ali napad je prekinut.

Palhinha je dobio žuti zbog starta sa leđa.

43'

Belgija vodi sa 1:0 protiv Portugala golom Hazarda.

40'

Korner je za Portugal. Dias je izveo korner, ali nisu uspjeli realizirati ništa. Napad je prekinut prekršajem i napadu. Slobodan je udarac za Belgiju.

32'

Prošlo je prvih pola sata utakmice bez velikih uzbuđenje. Portugal je preuzeo blagu inicijativu, ali sve je to još uvijek dosta oprezno i bez prevelikih riskiranja.

26'

Posjed lopte je izjednačen. Za sada utakmica je popriličeno ujednačena. Bez nekih ozbiljnijih uzbuđenja.

25'

Prvi prekid blizu kaznenog prostora Belgije. Ronaldo je izveo slobodan udarac, ali golman Belgije je skinuo loptu.

Dobra prilika za Portugal, ostaje 0:0.

22'

Sanchez je ponovo pokušao za Portugal, iz udaljenosti, ali ništa od pogotka.

17'

Portugalci su preuzeli blagu incijativu na utakmici.

11'

I Belgija je upisala prvu priliku. Lukaku je ostavio loptu za Hazarda, koji je sa vrha kaznenog prostora šutirao preko gola.

09'

Obje reprezentacije igraju dosta oprezno. Većina igre se odvija na sredini terena.

06'

Prva opasnija akcija na utakmici, Sanches je pokupio loptu na sredini terena i dodao je Joti koji nije bio precizan.

03'

Utakmica dva velika favorita ovog prvenstva. Portugal brani titulu, a Belgija je došla kao prvoplasirana ekiupa na FIFA-inoj rang listi.

Definitivno da nas očekuje zanimljiv meč.

01'

Počela je utakmica.

20:57

Završene su himne, čekamo da susret počne.

20:54

Pobjednik ovog susreta u osmini finala igrat će protiv Italije koja je sinoć nakon produžetaka pobijedila Austriju 2:1.

20:38

Ovo je sastava Belgije za današnji duel koji počinje u 21 sat:

Courtois, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen, Meunier, Witsel, Tielemans, T.Hazard, De Bruyne, E.Hazard, Lukaku.

Belgija - undefined

20:36

Ovo je sastava Portugala za današnji duel koji počinje u 21 sat:

Patrício, Guerreiro, Pepe, R.Dias, Dalot, Palhinha, Renato Sanches, Moutinho, Jota, B.Silva, C.Ronaldo.

Portugal - undefined

20:35

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice osmine finala Europskog prvenstva u nogometu u kojem će se sastati Belgija i Portugal.