! / Uživo sa Eura: Belgija vodi protiv Portugala (1:0)

27. 06. 2021. u 20:35:00 N. Ka.

Shares: 0

• FT

Belgija je savladala Portugal reuzltatom 1:0. Ovim su se plasirali u četvrtfinale Europskog prvenstva, gdje će igrati protiv reprezentacije Italije.

• 91'

Igrat će se još pet minuta. Portugal pokušava da dođe do pogotka.

• 86'

Borba Portugalaca na samom finišu drugog poluvremena, da dođu do izjdnačujućeg pogotka, ali bez realizacije. Većina se utakmice igra na polovini Belgijanaca.

• 76'

Oštar start Pepe, koji je zaradio žuti karton.

• 73'

Vermaelen zaradio je žuti karton. Još jedan slobodni udarac za Portugal. Slab pokušaj Ronalda, pogodio je samo živi zid.

• 70'

Još jedna izmjena u reprezentaciji Portugala, izašao je Jota, a mijenja ga Silva. Mala promjena i u formaciji Portugalaca.

• 63'

Prvi pokušaj Lukakua nakon brze akcije Belgije, ali lopta je otišla preko gola.

• 59'

Portugal je napravio dodatni pritisak u drugom poluvremenu. Nekoliko vezanih akcija, ali odbrana Belgije je još uvijek nesalomljiva.

• 58'

Najbolja šansa za Portugal u drugom poluvremenu. Jota je pokušao nakon ubačaja, ali lopta je otišla preko gola.

Belgija - Portugal - undefined

• 55'

Kombinuju Portugalci. Silva i Mourinho su izašli s terena, ušli su Felix i Bernandes.

• 50'

Žuti karton za igrača Portugala Dalota, zbog starta na Hazarda.

• 50'

Dosta napetosti u drugom poluvremenu. Portugal će morati da uloži i posljednji atom snage da bi se vratili u igru.

• 48'

De Bruyne izašao zbog povrede, mijenja ga Mertens.

• 46'

Nastavljeno je drugo poluvrijeme.

• HT

Belgija - Portugal nakon prvog poluvremena 1:0.

Gledali smo nešto sporije prvo poluvrijeme. Sve do samog finiša kada je Hazard u samom finišu prvog poluvremena postigao pogodak.

Čeka nas zanimljiv drugi dio utakmice, Portugalci moraju napasti punim kapacitetom ako žele da ostanu u igri.

• 45'

Još jedan dobar napad Belgije, ali napad je prekinut.

Palhinha je dobio žuti zbog starta sa leđa.

• 43'

Belgija vodi sa 1:0 protiv Portugala golom Hazarda.

• 40'

Korner je za Portugal. Dias je izveo korner, ali nisu uspjeli realizirati ništa. Napad je prekinut prekršajem i napadu. Slobodan je udarac za Belgiju.

• 32'

Prošlo je prvih pola sata utakmice bez velikih uzbuđenje. Portugal je preuzeo blagu inicijativu, ali sve je to još uvijek dosta oprezno i bez prevelikih riskiranja.

• 26'

Posjed lopte je izjednačen. Za sada utakmica je popriličeno ujednačena. Bez nekih ozbiljnijih uzbuđenja.

• 25'

Prvi prekid blizu kaznenog prostora Belgije. Ronaldo je izveo slobodan udarac, ali golman Belgije je skinuo loptu.

Dobra prilika za Portugal, ostaje 0:0.

• 22'

Sanchez je ponovo pokušao za Portugal, iz udaljenosti, ali ništa od pogotka.

• 17'

Portugalci su preuzeli blagu incijativu na utakmici.

• 11'

I Belgija je upisala prvu priliku. Lukaku je ostavio loptu za Hazarda, koji je sa vrha kaznenog prostora šutirao preko gola.

• 09'

Obje reprezentacije igraju dosta oprezno. Većina igre se odvija na sredini terena.

• 06'

Prva opasnija akcija na utakmici, Sanches je pokupio loptu na sredini terena i dodao je Joti koji nije bio precizan.

• 03'

Utakmica dva velika favorita ovog prvenstva. Portugal brani titulu, a Belgija je došla kao prvoplasirana ekiupa na FIFA-inoj rang listi.

Definitivno da nas očekuje zanimljiv meč.

• 01'

Počela je utakmica.

• 20:57

Završene su himne, čekamo da susret počne.

• 20:54

Pobjednik ovog susreta u osmini finala igrat će protiv Italije koja je sinoć nakon produžetaka pobijedila Austriju 2:1.

• 20:38

Ovo je sastava Belgije za današnji duel koji počinje u 21 sat:

Courtois, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen, Meunier, Witsel, Tielemans, T.Hazard, De Bruyne, E.Hazard, Lukaku.

Belgija - undefined

• 20:36

Ovo je sastava Portugala za današnji duel koji počinje u 21 sat:

Patrício, Guerreiro, Pepe, R.Dias, Dalot, Palhinha, Renato Sanches, Moutinho, Jota, B.Silva, C.Ronaldo.

Portugal - undefined

• 20:35

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice osmine finala Europskog prvenstva u nogometu u kojem će se sastati Belgija i Portugal.

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice osmine finala Europskog prvenstva u nogometu u kojem će se sastati Belgija i Portugal.

Bit će ovo četvrti susret osmine finala na ovogodišnjem Euru kojim počinje knock-out faza takmičenja.

Utakmica se igra na Estadio de La Cartuja, stadionu u Sevilli.

Favorit na utakmici je Portugal.

Portugal na Euru brani naslov europskog prvaka, dok je Belgija došla kao trenutno prva reprezentacija svijeta prema FIFA-inom rankingu.

Prve učesnike smo jučer već saznali - riječ je o Danskoj koja je sa 4:0 nadigrača Vels,  Italija koja je, nakon produžetaka, s 2:1 savladala Austriju, Češka koja je savladala Nizozemsku rezultatom 2:0.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacija za Android | iPhone i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.