Česi savladali Nizozemce i prošli dalje: Pritisak urodio plodom

0
N. Ka.

Završen je treći susret osmine finala na ovogodišnjem Euru kojim počinje knock-out faza takmičenja.

Češka je sa igračem više savladala reprezentaciju Nizozemske koja je bila ubjedljiv favorit. Konačni rezultat bio je 0:2 za Čehe.

Nizozemci su sjajno otvorili prvo poluvrijeme i definitivno su bili u ulozi favorita. Smjenjivali su se napadi, ali nisu uspjel ida slome odbranu Češke.

Pred kraj prvog poluvremena vratila se reprezentacija Češke i uspjela je i da zaprijeti u nekoliko navrata.

Drugo poluvrijeme i obje reprezentacije krenule su otvoreno. U 55. minuti Nizozemci ostaju bez De Ligta.

Utakmica se tako okrenula, nastavili su se napadi Češke reprezentacije.

U 68. minuti Česi su poveli golom, Holesa.

Nastavljen je napad Češke, a u 80. minuti Holes je odlično prošao i uposlio Shicka, koji je sjajno reagirao i postigao još jedan go za svoju reprezentaciju.

Konačni rezultat bio je 0:2, za reprezentaciju Češke.

Prve učesnike smo jučer već saznali - riječ je o Danskoj koja je sa 4:0 nadigrača Vels, te Italija koja je, nakon produžetaka, s 2:1 savladala Austriju. Češka je treći učesnik, a večeras tražimo posljednju ekipu koja će proći dalje na meču između Belgije i Portugala.