Uživo sa Eura: Nezaustavljiva Češka protiv Nizozemske (0:2)

0
N. Ka.

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice osmine finala Europskog prvenstva u nogometu u kojem će se sastati Nizozemska i Češka.

Bit će ovo treći susret osmine finala na ovogodišnjem Euru kojim počinje knock-out faza takmičenja.

Utakmica se igra na Puskas Areni, stadionu u Budimpešti.

Dodajmo i da je apsolutni favorit

Prve učesnike smo jučer već saznali - riječ je o Danskoj koja je sa 4:0 nadigrača Vels, te Italija koja je, nakon produžetaka, s 2:1 savladala Austriju.

Danas, od 21 sat, snage će još odmjeriti Belgija i Portugal koje igraju u Sevilli na stadionu Estadio de La Cartuja.

FT

Češka se plasirala u četvrtfinale Europskog prvenstva nakon pobjede na reprezentacijom Nizozemske

Gledali smo dobru utakmicu, sa puno akcije. Nizozemci sunakon crvenog kartona pali, a Česi su iskoristili priliku koja je uradila plodom.

91'

Sudija je produžio utakmicu za šest minuta. Češka izgleda ubjedljivo.

80'

Holes je odlično prošao i dodao loptu Shicku i pogodio za 2:0.

Česi su nadigrali Nizozemsku u ovom dijelu utakmice.

80'

Češka vodi protiv Nizozemske 0:2.

68'

Češka je iskoristila priliku i povela. Holes je strijelac gola, koji je sjajno iskoristio priliku i glavom pogodio za slavlje svojih navijača.

Slavlje igrača Češke - undefined

68'

GOLLLL, vodi Češka...

67'

Novi korner za reprezentaciju Češke. Koriste igrača više.

66'

Češka je u naletu. Dumfries je spasio reprezentaciju Nizozemske sjajnom reakcijom, nakon šuta Kaderabek.

56'

Novi žuti karton an utamici. Coufal je zbog starta na Dumfriesa. Strasti su se rapslamsale.

55'

Crveni karton za Nizozemce. De Ligt je napustio teren. Ovo bi mogao da bude veliki problem za Nizozemce.

Nizozemska - Češka - undefined

54'

U toku je VAR kontrola zbog potencijalnog crvenog kontrola za igrača Nizozemske.

52'

Najbolja prilika za Nizozemsku u dosadašnjem dijelu susreta. Malen prošao, ali golman Nizozemske ga je pročitao i skinuo loptu.

46'

Prvi žuti karton na utakmici dobio je reprezentativac Nizozemske Dummfries, nakon prekršaja na samom otvaranju. Udario je laktom u lice protivnika.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme u Budimpešti.

Češka je pružila sjajan otpor favorizovanoj Nizozemskoj, ali prvo poluvrijeme je ostalo bez pogodaka.

Nadamo se brzom golu, kako bi smo gledali sjajnu utakmicu.

HT

Nizozemska - Češka nakon prvog poluvremena 0:0.

Gledali smo dobru utakmicu u prvom poluvremenu, prilike su se smjenjivali od samog početka. Napdali su i jedni i drugi, ali nije bilo realizacije. Očekuje nas zanimljivo drugo poluvrijeme.

38'

Velika prilika za Češku, nakon serije grešaka i sa jedne i druge strane. Barak je šutirao lijevom nogom, ali lopta je otišla preko gola.

Sudija je dosudio drugi korner za reprezentaciju Češke.

Vratili su se u igru nakon sjajnog otvaranja.

33'

Pritisak je Nizozemske u posljednjim minutama.

Šesti korner je izveden za ovu reprezentaciju. Loš pokušaj Nizozemaca, ništa ni od ove akcije.

28'

Blaga prednost u posjedu lopte je na strani Nizozemske reprezentacije. Česi se vraćaju polako u igru. Upisali su još jednu priliku.

Schick je pokušao izvan kazneno prostora, ali golman Nizozemske je skinuo loptu bez problema.

22'

Prva prilika Češku. Souček je odlično pokušao, ali lopta je otišla pored gola.

18'

Nizozemci djeluju konkretnije u uvodnim minutama meča.

Već su zabilježili nekoliko šansi. Odbrana Češke se još uvijek uspješno brani.

11'

Novi korner za Nizozemsku. Depaz je ubacio na prvu stativu, ali bezuspješno.

10'

Nizozemci nastavljaju pritisak. Pokušaju da probiju odbranu Češke reprezentacije i opravdaju ulogu favorita.

Za sada Češka odbrana odbija sve napade.

08'

Prvi korner na utakmici na Nizozemsku. Imali su veliku priliku Nizozemci.

05'

Česi agresivno napadaju od prvog minuta. Očekuje nas zanimljiva utakmica, jer se Česi neće tako lako predati.