Uživo sa Eura: FT Njemačka - Engleska 0:2

0
A . L.

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na live tekstualni prijenos utakmice osmine finala Europskog prvenstva između Njemačke i Engleske.

Susret poočinje od 18 sati, igrat će se na Wembleyju, a sudit će ga Danny Makkelie iz Nizozemske.

90+4

Kraaaaj! Engleska je u četvrtfinalu, Nijemci idu kući.

90+2

Sami finiš meča, čekamo kraj.

86'

Goooooool! Harry Kane je zapečatio sudbinu Nijemaca jer je pogodio za 2:0!

81'

Kakva šansa za Njemačku! Thomas Muller je izašao sam pred Pickforda, ali je promašio čitav gol...

75'

Gooool. Sjajna akcija Engleza koju na najbolji mogući način završava Raheem Sterling. Engleska je povela 15 minuta prije kraja!

73'

Dosta prekida u ovim trenucima i prava uspavanka na Wembleyju.

63'

Čini se da će oba selektora uskoro krenuti s izmjenama.

54'

Meč je prekinut jer povrijeđeni Harry Kane u ovim trenucima leži na travi.

48'

Kakva šansa za Njemačku! Havertz je 'uhvatio' volej sa 15-ak metara, ali Pickford jednom od najboljih odbrana prvenstva spašava svoj tim.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1

Kraj prvog dijela na Wembleyju.

45'

Velika šansa za Engleze prfeko Kanea pred sami kraj prvog dijela, ali Nijemci se nekako spašavaju.

44'

Englezi su se odlučili na ubačaj i to prema Kaneu, ali Hummels u posljednji čas reaguje. Opasno je to bilo

43'

Evo sada slobodnog udarca za Engleze iz izgledne pozicije.

40'

Ponovo se igra mirnije. Čeka se greška protivnika.

31'

Velika prilika za Nijemce. Werner je bio u šansi, ali Pickford je izašao na vrijeme, skratio ugao i odbranio mu šut.

25'

Prvi žuti karton na utakmici. Dobio ga je štoper Njemačke Ginter jer je vukao lijevog beka Engleske Shawa.

22'

Mirniji dio meča sada. Englezi su preuzeli terensku inicjativu.

16'

Kakav udarac Raheema Sterlinga. Fantastična odbrana Manuela Neuera! Bit će korner za domaće.

11'

Englezi u ovim trenucima ne mogu da dođu do lopte. Od početka susreta stvari kontrolišu fudbaleri Njemačke.

9'

Havertz je pokušao, ali izblokirao je to neko u živom zidu Gordi Albiona.

9'

Slobodnjak za Nijemce iz vrlo opasne pozicije.

7'

Werner je sada mogao da se nađe u velikoj šansi, ali nije dobro primio loptu i Pickford je uspio reagovati.

4'

Nijemci su na početku preuzeli kontrolu. Prvi je pokušao Goretzka, ali direktno u Pickforda.

1'

Počeo je meč na Wembleyju, Ako bude u pola zanimljiv kao jučerašnja dva, bit ćemo zadovoljni.

17:58

U toku je intoniranje nacionalnih himni. Englezi će danas imati veliku podršku.

17:43

Utakmica počinje za 15-ak minuta. Do data možemo da se podsjetimo kako izgledaju početne postave.

Engleska: Pickford, Stones, Maguire, Walker, Shaw, Trippier, Rice, Phillips, Sterling, Saka, Kane.

Njemačka: Neuer, Ginter, Hummels, Rudiger, Kimmich, Gosens, Goretzka, Kroos, Havertz, Muller Werner.