Uživo s Koševa sa 153. vječitog derbija: Sarajevo - Željezničar 1:1, remi na Koševu

3

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos 8. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između FK Sarajevo i FK Željezničar.

Susret se od 20.30 sati igra na stadionu "Asim Ferhatović Hase".

Na Olimpijskom stadionu Koševu večeras, zajedno s nama, pratite 153. vječiti derbi između sarajevskih rivala.

Intervju | Vedran Đekić: "Esencijalna ljepota glumačke igre je da uči, ali i liječi"

FT

Završen je sjusret na Koševu. Nogometaši Sarajeva i Željezničara su u srijedu navečer, 25. septembra, odmjerili snage u 8. kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine.

Konačan rezultat bio je 1:1.

Željezničar je poveo preko Boljevića u prvom dijelu, a konačnih 1:1 djelo je Solde.

95'

Korner je sada za Željezničar. Prvi u drugom dijelu za Plave.

93'

Novi korner za Sarajevo.

91'

ŠANSSSSAAAAAAAAAAAAA

Muftić griješi, ali to ne koristi Beganović. Golmanu Željezničara je bila ispala lopta.

Derbi između Željezničara i Sarajeva
90'

Sudije je produžio susret za sedam minuta.

84'

ŠANNNNNSSSSSAAAAAAAAAA

Turkeš je bio sam pred golom i promašio je gol za pobjedu. Muftić se ponovo istakao sjajnom intevencijom.

Bit će korner.

83'

Zekić ubacuje novog "džokera" - Turkeš mijenja Guliashvilija koji se umorio.

78'

ŠANSSAAAAAAAAAA

Udarac Beganovića glavom je otišao pored gola Muftića.

74'

ŠANSSSSSSAAAAAAA

Udarac Kyeremeha iz neposredne blizine je fantastično zaustavio Muftić.

74'

Naš fotoreporter Dženan Kriještorac pravi sjajne fotografije koje možete pogledati u galeriji portala Radiosarajevo.ba:

72'

Prekid je na terenui, a lijepa vijest za navijače Sarajeva

Tim s Koševa je ponovo lider na tabeli.

Standings provided by Sofascore

70'

ŠANSSSSSSAAAAAAAAAAA

Ponovo je 'sijevnulo' pored lijeve stative gola Muftića.  Sada je pucao Mustafić.

Ostaje 1:1.

65'

ŠANSSSSSSAAAAAAAAAAAAAA

Kyeremeh je ciljao dobro,. ali ne dovoljno za 2:1. Lopta je prošla pored lijeve stative gola Muftića.

Sarajevo je bolje u ovim trenucima igre.

62'

GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL

Soldooooooooooo je strijelac. Gol nakon kornera i na Koševu je sve na početku.

Sarajevo 1 - Željezničar 1.

62'

Dva uzastopna kornera za Sarajevo.

60'

ŠANSSSSSSAAAAAAAAAAAAA

Mehmedović je pokušao sa 18 metara. Mlako je pucao. Muftić je imao vremena da izvede i paradu.

Morao je igrač Sarajeva ovo bolje izvesti.

58'

Sarajevo pokušava da pomjeri liniju napada prema golu Plavih. Za sada to djeluje dosta loše.

55'

Susret je nastavljen. No, jedna zanimljivost - pogledajte kako sada izgleda tabela Premijer lige BiH.

52'

PREKIDDDDDDD

Susret na Koševu je prekinut. Bakljada prvo sa Istoka, pa sa sjevera i onda dimna zavjesa na terenu.

Nadamo se da neće dugo trajati.

49'

ŠANSSSSSAAAAAAAAAA

Marin Gavrić loše daje povratnu loptu, ali Mufrić spašava gol nakon što je istrčao izvan 16-terca.

Ostaje 1:0 za Željezničar.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Nadamo se da će i drugih 45 minuta biti zanimljivo kao prvih.

Dodajmo - od prve minute nastavka na terenu je Soldo koji je zamijenio Unušića.

HT

Poluvrijeme na Koševu - Željezničar vodi 1:0.

Odmorite 15 minuta.

45'

Još tri minute sudijske nadoknade na Koševu.

Sarajevo pokušava doći do gola, ali će šansu za izjednačenje morati tražiti u drugom dijelu.

No, sačekajmo. Faul je za Sarajevo.

42'

GOOOOLLLLLLLLLLLL

Aleksandarrrrrrrr Boljeviććććććććććć je strijelac. Željo vodi 1:0. Sjajna akcija Plavih.

Hiroš je obavio pola posla.

Željezničar vodi 1:0.

40'

Mirno je na Koševu. Mreže miruju, ali treneri - ne.

Ide prva izmjena. Pavičić ne može nastaviti utakmicu, mijenja ga Brazilac Renan Oliveira

34'

Sarajevo je u ofanzivi, dva brza kornera za Bordo tim, koji je bolji u ovom momentu.

Pa još jedan - treći uzastopni korner (ukupno četvrti). Ništa ni od njega.

Rezultat 0:0, u kornerima je sada 4:2 za Sarajevo.

32'

SARAJEVO TRAŽI PENAL

Bordo tim traži kazneni udarac. VAR soba je ponovo na ispitu.

Završena je - nema penala.

28'

Rockov čuva svoj gol, pravovremeno izlazi s gola i kupi jednu opasnu loptu Plavih.

Mirno je trenutno na terenu.

Hoćemo li vidjeti gol u prvom dijelu? Navijači su zaslužili.

25'

Sarajevo sada ima više loptu u nogama, ali više nema prilika za gol.

Praktično od osme minute se igra između dva 16-terca, bez pravih prilika.

21'

Mirniji period igre na Koševu. Navijači sada mogu doći do izražaja.

18'

Sulejman Krpić je dobio žuti karton. Neće igrati u narednom kolu.

15'

ŠANNNSSSSAAAAAAAAAA

Ponovo je vatreno ispred gola Sarajeva. Šabić je raspoložen za igru, ali je odbrana Sarajeva na mjestu. Nema gola.

13'

Mehmedović pokušava glavom sa 14 metara. Mlak je to bio udarac. Lopta je jedva došla doi gola. Muftić hvata bez problema

12'

Stigla je potvrda iz VAR sobe - gol Željezničara je poništen.

11'

GOOOOLLLLLLLLL

Mreža se zatresla - no ofsajd je.

Željezničar je dao gol preko Markovića, a Boljević bio u ofsajdu.

Ostaje 0:0

7'

ŠANSSSSSAAAAAAAAA

Sada šansa za Sarajevo. Cavnić je pogriješio, lopta je stigla do Guliashvilija.

On se našao oči u oči sa Muftićem, šutirao glavom, ali lopta odlazi u korner.

Gledamo sjajnu utakmicu na Koševu.

5'

Željezničar ima više loptu u nogama i lijepo traže priliku za gol iz svake akcije.

3'

ŠANSAAAAAAAA

Šta se sve desilo ispred gola Sarajeva u 18 sekundi. Prvo je Krpić pucao, a s gol linije izbacio Beganović. U nastavku Hiroš puca, ali se mreža FK Sarajevo ne trese.

Korner za Plave.

2'

ŠANSAAAAAAAAA

Željezničar odmah u napadu i odlična prilika za Plave. Lpta je stigla do Dženana Šabića poslije dodavanja Al Jabera - pucao je!

Rockov brani!

1'

Počeo je 153. sarajevski derbi!

20:25

Igrači su na terenu, tu su i sudije. Provjeravaju se mreže na golovima, biraju se strane.

Navijači jedva čekaju početak susreta.

20:20

Podsjetimo, Bordo tim je u posljednjem kolu savladao Borac u Banjoj Luci sa 1:0, dok je Željezničar poražen od Zrinjskog na Grbavici rezultatom 0:2.

20:10

Nogometaši oba kluba izašli su na travnjak i počeli zagrijavanje. Manijaci su aplauzima pozdravili svoje igrače, dok su ih simpatizeri Sarajeva žestoko izviždali.

Zvižduke su zamijenili aplauzi, skandiranje i pjesma kada su se na terenu pojavili nogometaši Sarajeva. S razlogom - daleko su brojnijiji na tribinama.

Navijači pred vječiti derbi
20:00

Portal Radiosarajevo.ba objavio je jučer anketu uoči 153. vječitog derbija.

Glasajte i Vi dok susret nije još počeo - ko će biti pobjednik?

/ Anketa

Ko će pobijediti u 153. vječitom derbiju između FK Sarajevo i FK Željezničar?
Rezultati

19:50

Večeras na najvećem bosanskohercegovačkom stadionu prema prognozama bit će više od 20.000 gledatelja.

Navijača Željezničara ima 3.500, ostalo su, uglavnom, Horde zla.

19:45

Glavni sudija utakmice bit će Admir Musić iz Sarajeva. Njemu će asistirati sugrađani Amir Kadić i Emir Zahiragić.

U VAR sobi će biti Nihad Ljajić (Sarajevo) i Amer Macić (Mostar).

19:40

Ovo će biti 153. sarajevski derbi u historiji.

U dosadašnje 152 utakmice, Željezničar je uspješniji sa 47 pobjeda, Sarajevo ima 45, dok je 60 susreta završeno bez pobjednika.

Ukupna gol-razlika je također na strani Plavih, 186:182.

19:35

Poznati su i sastavi timova:

Sarajevo: Rockov, Mehmedović, Đuričković, Unišić, Jović, Beganović, Bubanja, Lulić, Pavičić, Kyeremeh i Guliashvili.

Na klupi Sarajeva su: Rogić, Duraković, Mujkić, Soldo, Renan, Mustafić, Ristić, Hamzić, Tiro, Kuprešak i Turkeš.

Željezničar: Muftić, Galić, Karamarko, Cavnić, Marković, Al Jaber, Karjašević, Hiroš, Boljević, Šabić i Krpić.

Na klupi Željezničara su: Abdulahović, Odinaka, Radinović, Dangubić, Cvetanoski, Laušević, Šukilović, Karić, Šemdin, Mahmić i Mirčevski.