Uživo s Koševa sa 150. vječitog derbija: Sarajevo - Željezničar 3:0, Čataković za veliko slavlje

1

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između FK Sarajevo i FK Željezničar.

Susret se od 20.30 sati igra na stadionu "Asim Ferhatović Hase". Glavni sudija je Miloš Gigović.

Ovo je jubilarni 150. gradski derbi.

Anketa | Čija je najveća odgovornost što građani moraju plaćati proviziju za račune za vodu?

Željo je uspješniji sa 46 pobjeda, Sarajevo ima 44 trijumfa, dok je 59 susreta završeno bez pobjednika. Gol razlika je 183:179 u korist Željezničara.

Ekipa Sarajeva je treća na tabeli sa 17 bodova uz utakmicu manje. Izabranici Simona Rožmana su u zadnjem kolu slavili protiv Zvijezde sa 2:0.

Željezničar je sedmoplasirani sa 12 bodova iz devet odigranih susreta. Plavi su u prethodnom kolu pobijedili Široki Brijeg rezultatom 2:1.

FT

Fudbalski klub Sarajevo je sa 3:0 slavio u vječitom derbiju protiv FK Željezničara, u 10. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Golove za Sarajevo su postigli Hasić, Oliveira i Čataković za veliko slavlje Bordo tima.

Plavi su bili bolji u prvom dijelu, ali nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti tim s Koševa.

Meč je posmatralo više od 20.000 navijača.

90'+4'

GOOOOLLLLLLLLLLL

Sarajevo vodi 3:0. Novi gol za Sarajevo. Čataković je strijelac.

90'

Osam minuta će se još igrati na Koševgu. Toliko je Miloš Gigović produžio meč.

88'

ŠTETTTTTTTTAAAAAAAAAA

Kakvu je šansu imao Čataković. Ostaje 2:0.

85'

Nove izmjene u redovima gostiju.

Ponovo je prekid na Koševu. Pretpostavljate - bakljada.

79'

ŠTETTTTTAAAAA

Još jedna prilika velika za Željzeničart. Jašarević je uposlio Mekića koji hvata volej, ali lopta odlazi pored gola Sarajeva.

76'

ŠTETTTTTAAAAAAAAA

Odlična je ovo bila šansa za Željezničar! Drljo je morao bolje ispred Šahinovića. Golman Sarajeva je ipak uspio uhvatiti loptu i spasiti svoj tim da Željezničar smanji prednost.

72'

Al Jaber je ušao u igru umjesto Štilića.

Popularni Štila je potpuno pobjesnio na klupi nakon što je zamijenjen. Nezadovoljan je bacio flašu na klupi.

71'

ŠTETTTTAAAAAAA

Al Jaber je imao sjajnu priliku. Dobio je samo korner.

68'

Korner za Sarajevo.

Ziljkić je šutiro, ali se mreža nije zatresla.

Sarajevo je, zanimljivo, izvelo tri kornera na utakmici. Sva tri u drugom dijelu.

Na Koševu se ori - Palestina.

60'

Meč je nastavljen. Gigović ima mnogo posla.

Sigurno će meč biti nadoknađen najmanje pet minuta.

59'

Prekid na Koševu.

Bakljada Sarajeva - sa Sjevera i prekid ponovo.

54'

Sarajevo je opasnije - dva uzastopna kornera tima s Koševa.

Sada je 6:2 u kornerima za Željezničar.

Rezultat Sarajevo 2, Željezničar 0.

53'

ŠTETTTTTTTTTTAAAAAAAAAAAAAAA

Prva velika šansa u drugom poluvremenu za Sarajevo. Avramovski je bio u sjajnoj poziciji, ali je Drina uklizao u posljednji moment i izblokirao udarac.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme. Sarajevo je krenulo u napad.

HT

Sjajna je ovo bila akcija Bordo tima. Oliveira je dobio upotrebljivu loptu i pogodio desne rašlje golmana Muftića.

Nermin Bašić trener Plavih srušio je nekoliko flašica za vodu nakon što je Sarajevo povelo sa 2:0.

Poluvrijeme na Koševu. Gigoivić je igrače poslao na odmor.

45'+2'

GOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL

OLIVEIRAAAAAAAAA je strijelac.

45'+1

Novi korner za Željezničar. Šesti večeras.

Ništa - Plavi nisu uspjeli da dođu do gola i do 1:1 u finišu prvog dijela.

45'

Sudije su donijele odluku da se igra još 180 sekundi sudijske nadoknade.

44'

ŠTTTTTTTTTTEEETTTTTTAAA

Cocalić je pucao glavom, ali Šahinović ovo hvata.

Udarac je bio po sredini gola.

43'

Još jedan korner za Plave.

Željezničar pokušava iz prekida da dođe do gola.

Zanimljivo - 5:0 u kornerima za Želju.

43'

Novi korner za Željezničar.

Četvrti korner za Željezničar. Zanimljivo, Sarajevo nije izvelo nijedan.

No, Bordo tim vodi 1:0.

38'

Mustafić je izveo slobodan udarac za Sarajevo iz lijepe pozicije.

No, lopta je otišla preko gola.

35'

Željezničar pokušava da se "probudi" nakon šokantnog gola Ajdina Hasića.

Bit će teško Plavima, jer već 10 minuta se ništa ne dešava. Ono značajnije.

32'

Korner za Željezničar. Treći korner večeras za Plave.

I ovo nije prošlo. Ostaje 1:0 za Sarajevo.

31'

Utakmica je nastavljena nakon 3,  minute prekida zbog bakljade Hordi zla.

28'

Prekid je trenutno na Koševu. Bakljada je nakon gola Ajdina Hasića.

Ludnica na koševu. Sarajevo vodi 1:0.

27'

GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL

Hasić je strijelac - Sarajevo vodi 1:0.

Asistirao je Renan Oliveira. A hasić sa tri metra lagano postigao gol.

26'

Sudija Gigović se hvata za džep i dijeli žuti karton.

Mekić je dobio žuti karton.

23'

Slobodan udarac za Sarajevo sa 30 metara.

Može li Avramovski "bombom" donijeti malo živosti u tvrdi derbi na Koševu.

Ništa - slabo je ovo bilo.

19'

Štilić je centrirao, ali ništa se nije dogodilo. Alison je pokušao, ali bez promjene rezultata.

U prvih 19 minuta - dva kornera za Željezničar.

12'

Sada je pokušao i Mustafić. Bez uspjeha.

Bio je to slab udarac koj ije bez problema zaustavio golman Željezničara.

11'

Galić je ubacio, ali Đuričković izbacuje u korner. Ubacio je Štilić, a Jašarević glavom šutira preko gola.

10'

Prvi korner na utakmici.

Željezničar će imati priliku da iz prekida ugrozi gol Sarajeva.

7'

Još čekamo na prvu pravu akciju i prva uzbuđenja. Željezničar je imao dva napada, ali bez rezultata.

Za sada se igra na sredini terena.

3'

Na stadionu je preko 20.000 navijača. Većina ih je u bordo bojama.

Svi navijači Bordo kluba u jedan glas su zapjevali himnu kluba i scene su izgledala zaista spektakularno.

2'

Sarajevo igra u bordo, a Željo u bijelim dresovima.

1'

Počela je utakmica na Koševu.

20:25

Igrači su izašli na teren. Uskoro se očekuje start susreta.

Kapiteni biraju strane. Navijači su glasni. Oba tima žele pobjedu.

20:20

Pune se tribine na stadionu Koševo. Interesovanje za derbi odavno nije bio veće.

Već se vidi a su Manijaci spremili koreografiju za start utakmice.

Spektakl su najavile i Horde zla koje slave svoj 36. rođendan.

20:15

Novi selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine Savo Milošević iz VIP lože na Koševu gleda utakmicu uživo.

U njegovom društvu je i nogometaš Sarajeva Adalberto Penaranda.

20:05

Pred derbi na Koševu Sarajevo izdalo važne informacije.

Zbog očekivanog velikog broja posjetilaca i specifičnosti utakmice, klub sa Koševa izdao je važne informacije za sve one koji će danas biti na našem najvećem stadionu.

Ekipa portala Radiosarajevo.ba s Koševa jabvlja da su oko stadiona postavljene ograde za vršenje pretkontrole gdje se obavlja i fizički pregled.

Prolazak pretkontrole je moguć isključivo uz važeću pojedinačnu ili sezonsku ulaznicu za utakmicu. Validnost ulaznice kontroliše se na više pretkontrola.

19:57

Prethodni derbi koji se igrao na Koševu u finišu prošle sezone završen je rezultatom 2:2.

Želimo da i večeras vidimo veliki broj golova.

Zanimljivo da prošle sezone u tri vječita derbija nije bilo pobjednika, te da su u svakom Sarajevo i Željezničar podijelili bodove.

19:53

Kao što je već poznato glavni sudija večerašnje utakmice bit će Miloš Gigović iz Bosanske Gradiške.

Njegovi pomoćnici su Senad Ibrišimbegović (Travnik) i Damir Lazić (Brčko), a četvrti sudija je Dragan Petrović iz Banje Luke.

19:50

Treneri Simon Rožman i Nermin Bašić otkrili karte, pa su tako poznati i sastavi:

Sarajevo: Šahinović, Aničić, Avramovski, Beganović, Mustafić, Đuričković, Radović, Julardžija, Hasić, Ziljkić, Renan.

Željezničar: Muftić, Cocalić, Drina, Galić, Jašarević, Mekić, Štilić, Biber, Allyson, Amoah, Krpić.

19.45

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između bivših bh. prvaka FK Sarajevo i FK Željezničar.