Uživo s Bilinog polja sa utakmice Bosna i Hercegovina - Kuvajt 1:0

0

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli tekstualni prijenos prijateljske utakmice sa Bilinog polja u kojem igraju Bosna i Hercegovina i Kuvajt.

Susret se igra u Zenici, a počinje u 20.45 sati.

Glavni sudija je Miloš Milanović iz Srbije.

Preminuo Branislav Brano Mićunović, čovjek s američke crne liste

FT

Gotovo je - BiH je pobijedila Kuvajt sa 1:0.

Nogometna reprezentaticija Bosne i Hercegovine ponovo je razočarala. Večeras su Zmajevi na stadionu Bilino polje prikazali blijedu igru u prijateljskom duelu protiv Kuvajta, koji su dobili sa 1:0.

Nakon katastrofalnih 45 minuta, ni u nastavku nismo gledali bolje izdanje Zmajeva, vidjeli smo tek jedan gol i pobjedu nakon 656 dana, bez naših najboljih igrača Džeke i Pjanića koji su odmarali u VIP loži.

Jedini gol na utamici postigao je Prevljak.

90'

Ulazimo u sami finiš utakmice. Igrat će se još tri minute.

U 90. minuti pucao je Hadžiahmetović, odlično, ali je golman majstorskom paradom izbio loptu u korner.

85'

PREČKAAAA. Igrač Kuvajta je pogodio okvir gola svog golmana.

Fahad Al Rashidi je nespretno zahvatio loptu i zamalo postigao autogol.

84'

UHHHHH, imali smo sreće.

Al Khaidi je išao prema našem golu, bio je u lijepoj prilici da izjednači na 1:1, ali kada se očekivala bolja završnica, pucao je i lopta je otišla pored gola Vasilja.

Dobro je i dalje imamo 1:0.

79'

Menalo je pucao. Nije bilo loše, ali se mreža gostiju nije zatresla.

BIH i dalje vodi 1:0. Još 11 minuta do kraja susreta.

73'

Prevljak je ponovo sjajno pucao, ali nije uspio postići gol.

Al Rashaedi je sjajno odbranio njegov udarac.

Sa meča BiH - Kuvajt u Zenici - undefined

70'

BiH je u 70. minuti postigla gol, ali je poništen zbog ofsajda. Lopta je izašla izvan okvira igrališta.

Ostaje 0:0. Još 20 minuta je ostalo do kraja utakmice koju ćemo brzo zaboraviti.

Novi korner za goste, srećom ništa nisu napravili.

69'

Hajradinović je odlično pucao. Malo je nedostajalo pa da BiH povede 2:0. Šteta.

Ubrzo nakon udarca, Hajradinović je napustio igru, a ušao je Nukić.

66'

GOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL.

Smail Prevljak je strijelac. Čivićč je centrirao, a igrač Eupena odlično reagirao i postigao prvi gol na utakmici.

Konačno - BiH vodi 1:0.

60'

Prve izmjene u našem timu. Petev je dao šansu Menalu i Hadžiahmetoviću. Izašli su Stevanović i Gojak.

Novi korner za goste. Ponovo je bilo opasno.

58'

Prvi koner za Kuvajt i odmah opasnost po naš gol. Neko je od igrača gostiju pucao glavom u gužvi, i srećom lopta je otišla preko našeg gola.

Skoro sat vremena igre i dalje je 0:0.

55'

Lijepe vijesti iz Ukrajine. Francuska je uspjela postići gol i izjednačiti na 1:1.

53'

Džeko i Pjanić iz svečane lože prate meč u Zenici. Prije meča su se družili sa navijačima i čelnicima NSBiH, a duel protiv Kuvajta prate potpuno mirno.

Znaju da nam je bitan meč u utorak protiv Kazahstana, koji bi mogao orediti daljnju sudbinu Zmajeva u borbi za Mundijal u Kataru.

48'

Gosti su bili u opasnoj kontri. Srećom na kraju se dobro završilo, jer je Al Rashidi puicao pored gola.

47'

Izmjena u redovima Kuvajta, izašao je Ali Mohsen, a ušao Al Qatabi.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

HT

Poluvrijeme u Zenici, BiH - Kuvajt 0:0.

Slabih 45 minuta naših nogometaša. Upisali smo dvije preške, po jednu na obje strane.

Gosti su prvi zaprijetili, naši zatim preko Nalića, alise rezultat nije mijenjao.

Loše izdanje B tima Bosne i Hercegovine.

45'

GOLLLLL ali u Kijevu, Ukrajina protiv Francuske vodi 1:0, riječ je u susretu naše grupe u borbi za Mundijal u Kataru.

43'

Ništa ne može ova B postava Zmajeva.

Glavni zaključak - bez Džeke, Pjanića, Kolašinca...ovaj tim Bosne i Hercegovine bi se mučio i protiv Vratnika.

41'

Naši su izveli sedam kornera, gosti nijedan za 41 minut igre u Zenici.

Kada pogledajte tu statistiku, neko bi rekao da je trebalo biti 3:0 već za BiH.

Ali nije, i dalje je 0:0, a sve su prilike da će tako i ostati do drugog poluvremena.

35'

I ova utakmica je pokazala jednu boljku bugarskog selektora Ivayla Peteva - igra prema napadu.

Bugarin odlično napraviti taktiku u odbrani, ali u napadu - NIŠTA.

Tako je bilo protiv Crne Gore, Danska i Kostarika. Tri prijateljska susreta - nula golova.

Detalj s utakmice BiH - Kuvajt - undefined

34'

Prevljak je pucao glavom, lopta je otišla pola metra pored gola Kuvajta.

31'

Zapisali smo prvu lijepu akciju na utakmici. Gosti su napravili pet, šest lijepih dodavanja. Na kraju su pucali prema našem golu, ali ne toliko ozbiljno da bi se Vasilj ugrozio.

Ostaje - BiH - Kuvajt 0:0.

30'

Prošlo je pola sata dosade u Zenici. Pamtimo, dvije prečke u dva minuta, i 28 minuta čekanja da se nešto dogodi.

Šesti, pa sedmi korner za Zmajeve.

28'

Još nam treba i ovo malo panike u odbrani protiv slabašnih gostiju.

Kovačević je pod pritiskom, izbacio loptu u aut - ničim izazvan.

26'

Još jedna PREČKA. Nalić je pogodio.

Pucao je, lopta se odbila od zemlju, udarila u prečku i završila u gol-autu.

22'

Nakon što smo preživjeli prečku, uslijedila je naša kontra i četvrti korner.

Kao i u prethodna tri pokušaja - ništa se nije desilo.

21'

PREČKA - se zatresla, ali našeg gola. Al Rashidi je pucao.

Imali smo sreće.

17'

Kako ono kaže stara krilatica - danas svi igraju.

To važi i za nogometaše Kuvajta, koji još nisu prešli centar igrališta, ali se grčevito bore za svaku loptu.

Detalj sa utakmice BiH - Kuvajt - undefined

15'

Bit će i treći korner za Zmajeve, u pozorišnoj atmosferi na Bilinom polju.

I nakon trećeg kornera još čekamo na pravu akciju. Loše sve ovo izgleda.

14'

Pet minuta ničega na Bilinom polju. Nakon šutnje - novi korner za BiH. Drugi večeras.

09'

Ovo nije bilo loše. Nalić je ubacio u srce kaznenog prostora Kuvajta. Prevljak je zakasnio.

07'

Prvi korner za Zmajeve.

Sada kada nema na terenu Pjanića, Hajradinović je izveo udarac s ugla. Nije se proslavio.

05'

Još čekamo na prvu priliku. Naši imaju veći posjed lopte, ali lopta još nije došla do kaznenog prostora gostiju.

03'

Zmajevi su odlično odigrali u Strasbourgu, iz kojeg su donijeli viliki bod u borbi za drugo mjesto koje vodi u baraž za Mundijal.

Večeras je očekuje prva pobjeda nakon skoro 24 mjeseca.

01'

Počela je utakmica.

Nogometaši Kuvajta su krenuli s centra.

20:44

Na tribinama je i oko 200 navijača Kuvajta, koji su prijateljski dočekani na stadionu.

20:41

Slijedi himna Bosna i Hercegovine.

20:41

Igrači su na terenu. Ide himna Kuvajta.

20:40

Još pet minuta do početka utakmice. Došlo je nekih 500 gledalaca.

Kako su Zmajevi igrali zadnja 24 mjeseca, ako izuzmemo meč sa Francuskom, takva je i posjeta - loša.

Zadnju pobjedu Naši su ostvaruili 18. novembra 2019. godine, protiv Lihtenštajna (3:0).

20:33

Nogometna reprezentacija Finske pobijedila je danas u Helsinkiju selekciju Kazahstana sa 1:0 u susretu 4. kola evropskih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo te nakon tri odigrana meča ovaj tim s pet bodova zauzima drugu poziciju na tabeli u našoj grupi.

Zmajevi naredni kvalifikacijski meč igraju u utorak protiv Kazahstana.

Tabela u našoj grupi:

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

20:30

Glavni sudija je Miloš Milanović iz Srbije.
20:25

Sablasna atmosfera vlada na Bilinom polju, baš kakva je bila i na zeničkim ulicama prije utakmice, na šta ranije nismo navikli.

Nešto više od dva sata prije početka utakmice atmosfera na ulicama Zenice nije kao prije, a da se igra utakmica "najavljuje" samo jedan štand sa navijačkim rekvizitima, te transparent na mostu preko rijeke Bosna blizu stadiona Bilino polje - "N/FSBiH = MAFIA".

20:20

Ne pamtimo skromniju posjetu u Zenici - okupilo se svega 300 navijača.

Remi iz Francuske nije bio dovoljan magnet da se na Bilinom polju okupi više navijača.

20:15

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli tekstualni prijenos prijateljske utakmice sa Bilinog polja u Zenici u kojem igraju Bosna i Hercegovina i Kuvajt.