! / UŽIVO iz Bjelorusije s meča kvalifikacija za Ligu prvaka: Dynamo - Sarajevo 2:1

26. 08. 2020. u 19:25:00 Radiosarajevo.ba

Shares: 48

• FT

Gotovo je, Dynamo je pobijedio sa 2:1.

• 90' + 4

Panibo je pucao, ali je golman zaostavio loptu na gol liniji.

Šteta, ovo je bila sjajna prilika za gol.

• 90' + 3

Bjelorusi se valjaju po terenu i kradu vrijeme.

Sve manje šansi za Sarajevo da postigne gol i do dođe do produžetaka.

• 90'

Još četiri minute do kraja, toliko je sudija pokazao da će se igrati nadoknade.

• 84'

Sarajevo je tražilo penal, al ise Kiprani nisu oglasili.

Sudija Loukas Sotiriou je pokazao da se igra nastavi.

Još šest  minuta nade za Sarajevo.

• 80'

Tatar je pucao, ali je lopta otišla preko gola.

Treba nam ta jedna prilika, vjerujemo da će lopta završiti u mreži i da će se ispraviti velika sudijska nepravda iz 55. minute.

S utakmice u Bjelorusiji: Dynamo Brest - Sarajevo - undefined

• 78'

Još 12 minuta nade za Sarajevo.

Trenutno tim s Koševa imala blagu inicijativu, ali se još čeka ta jedna prilika da se rezultat izjednači na 2:2.

Za sada je još nema.

• 69'

Nova šansa za Sarajevo - samo korner

Lopta je pogodila jednog igrača domaće ekipe na putu do gola i završila u mreži.

Slična akcija je u četvrtoj minuti donijela radost domaćinu, ali ovoga puta lopta nije završila u golu.

Nakon kornera ostaje 2:1 za Dynamo.

Još 20 minuta nade za Sarajevo.

• 67'

Novi korner za Sarajevo.

Tim s Koševa polako kreće u ofanzivu po drugi gol koji bi donio produžetke.

• 63'

Kovačević je ostavio Sarajevo u životu.

Odlično je odbranio jedan udarac po zemlji.

No, i dalje smo pod dojmom da je naš šampion oštećen, Ahmetović nije bio u ofsajdu.

• 55'

Ahmetović je zatresao mrežu domaćina, ali je sudija svirao ofsajd.

Ponovljeni snimak koji smo pogledali daje nam za pravo da su suci možda i pogriješili.

U pretkolima Lige prvaka nema VAR-a, tako da od eventualnog gledanja snimka neće biti ništa.

• 52'

Tatar je sam izašao pred golmana, ali nije uspio izjednačiti na 2:2.

Šteta - ovo je bila sjajna prilika.

• 50'

Goolllll, 2:1 vodi Dynamo.

Opet loše otvaranje duela. Slabo je reagirala naša odbrana i Bjelorusi ponovo imaju prednost od jednog gola.

• 48'

Naš šampion je bolje ušao u drugom poluvremenu.

Iskustvo iz prvogf dijela kada su primili rani gol, svakako nalaže dodatni oprez.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme u Brestu.

• HT

Ko zna kakav bi rezultat bio nakon prvih 45 minuta, da naš tim nije primio rani gol već u četvrtoj minuti.

Ovih 1:1 daje nadu da se FK Sarajevo može plasirati u treće pretkolo i pored toga što se meč igra u Bjelorusiji na Dynama.

• 45'

Kraj prvog dijela

• 40'

Pogledajte gol našeg prvaka:

• 40'

• 35'

Rahmanović je mrljavio u kaznenom prostoru gosiju, okliznuo se, ali je lopta došla do Đokanovića, koji je sjajnim udarcem matirao odbranu Dynama za 1:1.

Idemo po pobjedu i proiaz u treće pretkolo.

• 34'

Goooooooooooooolllllllllllllllllllllllllllll

Zabio je gol naš šampion - 1:1.

• 32'

Dupovac je pogriješio, ali je odbrana Sarajeva ispravila njegov kiks.

Ostaje 1:0 za Dynamo.

• 27'

Dynamo je uspio smiriti napade našeg prvaka, ali Bordo tim ne odustaje.

Sudija je sada svirao faul za naše na nekih 25 metara od gola tima iz Bresta.

• 20'

Sarajevo se polako budi, još jedan korner za pulene trenera Vinka Marinovića.

Ovo se moglo pretvoriti u gol, lopta je presala po gol-liniji, ali ne bi bio ni gol, jer je sudija svirao faul.

Još jedan korner - treći zaredom za FK Sarajevo.

Ništa se nije desilo.

• 18'

Umalo 1:1 - šteta.

Korner je Tatar odlično izveo na prvu stativu. Stvorila se gužva ispred gola Dynama, ali niko od igrača nije uspio ugurati u mrežu.

Ahmetović je jednom pucao glavom - loše.

• 17'

Bjelorusi mirno kombinuju na sredini terena, nakon uvodnog gola.

Tim s Koševa je tek u dva navrata prešao centar.

I konačno - korner za našeg šampiona.

Nogometaši Sarajeva na treningu prije meča u Brestu - undefined

Facebook: Nogometaši Sarajeva na treningu prije meča u Brestu

• 10'

Mirno se igra nakon uvodnog gola Dynama.

Čekamo odgovor Sarajeva nakon šokantnog gola na početku utakmice.

• 05'

Nakon udarca Milevskog lopta je od Miličevića ušla u mrežu Sarajeva.

• 04'

Gol, Dynamo vodi 1:0.

• 03'

Nogometaši Sarajeva jučer su čarter letom stigli u Brest.

Nogometaši Sarajeva stigli u Brest - undefined

• 01'

Odmah korner za domaćina.

No, odbrana Sarajeva otklanja opasnost.

• 01'

Počela je utakmica u Bjelorusiji.

• 19:58

Za Dynamo Brest od prve minute u današnjem meču igraju: Ignatovich, Pechenin, Kiki, Khacheridi, Yuzepchuk, Tweh Li, Kislyak, Sedko, Gordeichuk, Diallo i Milevskiy.

• 19:57

Tim s Koševa je u prvom pretkolu izbacio Velšane nakon pobjedu od 2:0.

Ovo je i za Dynamo drugi nastup u kvalifikacijama za Ligu prvaka.

Oni su na startu nadigrali Astanu iz Kazahstana sa 6:3.

• 19:55

Trener Vinko Marinović odredio je sljedeći sastav FK Sarajevo: Kovačević, Hodžić, Salčin, Miličević, Dupovac, Đokanović, Oremuš, Rahmanović, Tatar, Jukić, Ahmetović.

• 19:46

Utakmicu sude Kiprani predvođeni Loukasom Sotiriouom.

Asistirat će mu Charalampos Georgiou i Nikos Egglezou.

Četvrti sudija je Vasilis Dimitriou.

• 19:45

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice drugog kola kvalifikacija za plasman u Ligu prvaka između bh. prvaka FK Sarajeva i bjeloruskog šampiona Dynamo Bresta.

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice drugog kola kvalifikacija za plasman u Ligu prvaka između bh. prvaka FK Sarajevo i bjeloruskog prvaka Dynamo Bresta.

Gol Đokanovića za 1:1

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacija za Android | iPhone i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.