FK Sarajevo, ako prođe Velšane, ide u Bjelorusiju u drugo pretkolo

Ukoliko sutra savlada Connah's Quay Nomads, ekipa FK Sarajevo u drugom pretkolu Lige prvaka igrat će protiv Dynama iz Bresta.

Bjeloruski prvak je večeras sa nevjerovatnih 6:3 savladao kazahtsansku Astanu i tako se plasirao u narednu rundu, gdje će odmjeriti snage sa boljim iz duela na stadionu Cardiff Cityja, koji se sutra navečer od 20 sati po našem vremenu igra u Velsu.

U intervalu od 15. do 22. minute, Dynamo je postigao tri pogotka (dva Gordejchuk, jedan Pechenin), a vodstvo od 4:0 donio je Pavel Sedko.

Potom su Marin Tomasov i Dorin Rotariu smanjili na 4:2, da bi zatim Senegalac Diallo pogodio za 5:2.

Uslijedio je gol Beysebekova tri minute prije kraja, da bi Diallo u nadoknadi zaključio konačnih 6:3.

Podsjetimo, nogometaši i članovi stručnog štaba Bordo kluba danas su sa Međunarodnog aerodroma Sarajevo krenuli za Vels u nadi da će izboriti pozitivan rezultat, a to je samo pobjeda, kako su istakli iz FK Sarajevo.

Domaćin je osigurao direktan prijenos preko YouTube kanala i Facebooka.