Uživo iz Zenice sa finalne utakmice Kupa BiH: Sarajevo - Borac penali (4:1)

0

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba dobrodošli na tekstualni prijenos iz Trening centra Nogometnog saveza BiH u Zenici, gdje se igra finalna utakmica Kupa Bosne i Hercegovine u kojem se sastaju FK Sarajevo i FK Borac iz Banje Luke.

4:1

Gotovooooooo je - Sarajevoooo je pobjednik Kupa BiH.

Handžić je pogodio mrežu i donio novi trofej na Koševo.

3:1

Uzelac je siguran - postigao je prvi gol za Borac.

Ako naredni izvođač penala za Sarajevo pogodi, tim s Koševa će osvojiti trofej pobjednika Kupa BiH.

Pucat će Handžić.

3:0

Sarajevo vodi 3:0 - strijelac je Mustedanagić.

Tim s Koševa je blizu trofeja i spasa sezone.

Pratit ćemo penale.

90'

Još 60 sekundi se igra u Zenici.

Handžić je krenuo u kontru po desnoj strani.

Pao je u kaznenom prostoru Borca, tražio penal.

Peljto je samo odmahnuo rukom. Penala nije bilo.

87'

Uhhhhhhh, umalo 1:0 za Borac.

Čavić je izveo slobodan udarac, a Milojević je loše pucao glavom iz dobre prilike.

Igrači Sarajeva su loše postavili ofsajd-zamku.

86'

Nova izmjena za Sarajevo. Izašao je Hebibović, a ušao Mustedanagić.

80'

Još 10 minuta do kraja susreta, i dalje smo bez gola u Zenici.

Sarajevo je bolje u ovom dijelu susreta, a mi smo sve bliži penalima.

76'

Nove izmjene, po jedna ponovo na obje strane.

U igru ulaze Milojević u dresu Borca umjesto Dejana Melega, a Milanović u dresu Sarajeva zamijenio je Đokanovića.

70'

Sarajevo u ovim trenucima ima više od igre.

Opasnije djeluje bivši prvak BiH.

Novi korner za Sarajevo. Opet su bezopasni igrači tima s Koševa.

66'

Opasnoooo je bilo pred golom Borca.

Mešanovićč je promašio čisti zicer, zaobišao je Lakić i promašio prazan gol.

Sa gol-linije loptu je spasio Đorđe Ćosić.

FK Sarajevo - FK Borac Banja Luka - undefined

63'

Fanimo je krenuo u kontru.

Aleksandar Subić ga je uspio stiči i otkloniti opasnost.

Prve izmjene - Moraitis ulazi umjesto Vranješa, Handžić je u igri umjesto Jukića.

60'

Uhhhhhh. Ovo jer bila sjajna prilika za Sarajevo.

Fanimo je izveo slobodan udarac, a Mehanović je umalo postigao autogol.

Lopta je otišla u korner, nakon kojeg je ostalo 0:0.

57'

Vranješ je pucao iz lijepe prilike. Pucao je ravno u dobro postavljenog Kovačevića.

55'

Zanimljivo je na tribinama. Možda više nego na terenu.

Na jednoj strani se čuje delegacija iz Banje Luke, a na drugoj igrači Sarajeva koji nisu u planovima trenera Dženana Uščuplića.

Ima i vrijeđanja sudije Peljte, sa povicima "Šta se bojiš Sarajeva, daj im kup".

54'

I dalje se igra između dva kaznena prostora.

Borac je živnuo, gledamo malo bolju utakmicu u odnosu na prvih 45 minuta.

No, još čekamo i na promjenu rezultata.

I dalje je ništa - ništa.

48'

Novi korner za Sarajevo. Fanimo ga je izveo, veoma loše.

47'

Borac je postigao gol, ali iz ofsajda.

Nisu se igrači Borca mnogo bunili.

Vranješ je bio strijelac, ali je gol postigao iz nedozvoljene pozicije.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme utakmice u Zenici.

Nakon prvih 45 minuta rezultat je 0:0.

HT

Kraj prvog poluvremena utamice u Zenici.

U prvih 45 minuta gledali smo dosadnu utakmicu. Kao da finale ne igraju dva naša najbolja tima.

Zabilježili smo po jednu lijepu priliku. Prvo je Mehanović promašio gol Sarajeva, a zatim je Jukić loše pucao prema golu Borca.

Bilo je mnogo tenzija na terenu. Klupa Borca bila je nervozna i vršila je veliki pritisak na sudiju Peljtu, da dodijeli više kartona.

Naš najbolji sudija nije podlegao pritisku.

45'+1

Još 60 sekundi će se igrati u prvom dijelu.

Toliko je sudija Peljto donio odluku da će meč biti nadoknađen.

36'

Najbolja šansa za Sarajevo.

Ivan Jukić je imao sjajnu priliku, ali je pucao pored lijeve stative golmana Nikole Lakića.

30'

Velika prilika za Borac. Mehanović je bio u prilici, ali je lopta otišla pored gola Sarajeva.

Ovo je bila najbolja prilika na utakmici, u ovih 30 minuta igre, blijede igre u Zenici.

27'

Lakić hvata loptu nakon centaršuta iz slobodnjaka.

22'

Novi žuti karton na utakmici.

Dobio ga je ponovo igrač bivšeg prvaka BiH - Mirko Oremuš.

Sudija Peljto odlično vodi utakmicu.

18'

Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je Jasmin Mešanović.

Borac za ovih 18 minuta nije bukvalno prešao centar.

13'

Novi korner za Sarajevo. Ništa se ni ovoga puta nije desilo.

Tim s Koševa ima više loptu u nogama, djeluje bolji u ovih prvih 13 minuta.

U kornerima 2:0 za Sarajevo, u golovima ništa - ništa.

08'

Prvi korner na utakmici - izvest će sa Sarajevo.

Krste Velkoski je centrirao na prvu stativu, ali bez promjene rezultata.

I dalje je 0:0.

07'

Pomoćni treneri dva kluba su uoči meča otkrili pomalo i šokantnu informaciju.

Abdulah Oruč i Damir Memišević priznali su da ekipe uopšte nisu vježbale izvođenje jedanaesteraca pred ovaj duel.

04'

Dok čekamo prvu veliku priliku, spomenimo i da pravdu dijeli najbolji bh. sudija Irfan Peljto iz Sarajeva.