UEFA / UŽIVO iz Zenice s meča kvalifikacija za Europsku ligu: Sarajevo - Budućnost 2:1

24. 09. 2020. u 19:22:00 A. S.

Shares: 6

• FT

Gotovooooooooooooooooooooooo

Sarajevo je slaviilo sa 2:1.

Prvak BiH je zaslčužen oslavio i plasirao se u play-off Europske lige.

Možemo li BiH konačno dočekati ZLATNO PROLJEĆE i grupnu fazu?

Vrijeme je.

• 90'+2

Još dva minuta do kraja susreta - naš tim kontroliše situaciju.

Sarajevo je blizu plasmana u Play-off Lige prvaka.

Još jedna lopta je završila u neboderu.

• 90'+1

Prošla je prva minuta.

Aut za Sarajevo.

• 90'

Ulazimo u sudijsko vrijeme - igrat će se jopš čedtiricminute nadoknade vremena.

• 87'

Odlično je sve ovo.Sarajevo ima 2:1, kontrolu igre, a gosti sve manje šansi da budu doći do remija i produžetaka.

Još tri minute. 180 sekundi za novi duel sa Celticom.

• 83'

Da li je ovo moguće!?

Tatar je promašio prazan gol sa jednog metra.

Niko na stadionu ne može da vjeruje da nije 3:1 za Sarajevo.

• 80'

Još deset minuta odbrana Sarajeva treba izdržati.

Iz igre izlazi Ahmetović, ulazi Haris Handžić.

Budućnost u ovim pet minuta nije ništa napravila sa igračem više u polju.

• 75'

Sarajevo će do kraja utakmice igrati sa 10 igrača.

Rahmanović je dobio crveni karton.

Greška ide i na dušu trenera Marinovića, koji je vidno nervoznog Amara trebao ostaviti u svlačionici na poluvremenu utakmice.

Sada se valja stisnuti u ovih 15 minuta,

• 70'

70. minutu ćemo dugo pamtiti. Šta je sada promašio Ahmetović - prazan gol.

Bio je sam ispred Dragojevića, ali mu je lopta prešla preko noge.

Šteta, ovo je bio čisti zicer za 2:1.

• 67'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL

Fanimo je postigao eurogol za Sarajevo. Pidro je odlično prošao po strani, zavrnuo u kazneni prostor Budućnosti - a dijete West Hama zabilo eurogol.

2:1 za Sarajevo.

• 64'

Novi korner za goste.

Budućnost je u drugom dijelu konkretnija. Ima više loptu u nogama, ali i dalje je neriješeno - 1:1.

• 62'

Novi slobodan udarac za Budućnost. Ponovo sa lijeve strane.

Nakon lošeg centaršuta još gora realizacija.

Lopta je završila na trećem spratu susjednog nebodera.

• 58'

Štettttttaaaaa - Fanimo je išao sam prema golu Budućnosti.

Kada je trebao opucati - izdala ga je snaga.

Ostaje 1:1.

• 55'

Ovo je bilo opasnoooo.

Terzić je pucao, bio je sam ispred Kovačevića - Pejovič je skinuo loptu sa gol linije.

• 54'

Novi slobodan udarac za Budućnost s pozicije iz koje se može ugroziti gol.

Ništa - ovo je bilo prelagano za Kovačevića.

• 51'

Ispitivanje snaga. Uglavnom se igra na sredini terena, i dalje je 1:1.

Još se ne zna ko će na megdan Celticu, koji je sa 1:0 nadigrao Rigu na gostovanju u Latviji.

• 51'

• 48'

Dobro je - Kovačević je siguran.

Raičković je pucao po zemnlji, ali je golman Sarajeva prozreo njegovu namjeru.

• 48'

Čuković je pao na 19 metara.

Martinez je svirao slobodan udarac za goste - izgledna pozicija za direktan udarac po golu.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Priželjkujemo identično otvaranje Sarajeva kao u prvom dijelu, kada je Tatar na otvaranju načeo mrežu Budućnosti.

• HT

Rezultat od 1:1 nije realan nakon prvih 45 minuta. To tvrde i kolege-novinari iz Podgorice, koji utakmicu prate u našem društvu.

Sarajevo bilo bolje, ne za jednu klasu, ali toliko da na poluvrijeme ode s prednošću od jednog gola.

Iz Latvije stiže vijest da Celtic vodi, zabili su gol u 91' minutu protiv Rige i oni će čekati boljeg iz duela u Zenici za plasman u grupnu fazu Europa lige.

• HT

Igrat će se još dvije minute sudijske nadoknade.

Sarajevo je do primljenog gola bilo bolje bašp za gol Tatara.

Sada to ne možemo kazati - jer se očekuje rovovska borba u nastavku.

Kraj prvog dijela.

• 45'

Budućnost je izjednačila na 1:1.

Moraitis je strijelac.

Malo prije gola, Sareajevo je imalo dobre dvije prilike. Prvo Ahmetović pa Pejović.

Umjesto da bude 2:0 za Sarajevo, sada je 1:1.

Fotografija koju smo dobili od novinara iz Crne Gore Vladimira Šundića pokazuje da nije bio ofsajd.

Grk nije bio u ofsajdu kod gola za Budućnost - undefined

Printscreen: Grk nije bio u ofsajdu kod gola za Budućnost

• 44'

Gol, 1:1.

• 42'

Pejović je pokušao sa 25 metara, lopta odlazi iznad gola.

Ostaje 1:0 za Sarajevo.

Sa Kipra kratki blic - APOEL vodi 2:1 protiv Zrinjskog.

• 40'

Gosti traže svaki kontakt da od sudije iznude faul.

Ovoga puta im je pošlo za rukom, iako je očito da Sušić nije imao namjeru da faulira Milića.

• 38'

Još jedan žuti karton - ovoga puta za goste iz Crne Gore.

Nemanja Sekulić se mora čuvati, jer će sa narednim žutim kartonom ranije u svlačionicu.

• 35'

Martinez, Martinez - umjesto da sudija pokaže na bijelu tačku, Ahmetoviću je dao žuti karton.

Jose Maria Sanchez Martinez - je pokupio sva španska imena, ali folove s Balkana očito zna.

Golgeter tima s Koševa je bio u sjajnoj prilici, ali je pao ranije nego je došao u kontakt sa Dragojevićem.

Još jedan igrač Sarajeva u notesu arbitra iz Španije.

• 33'

Šta je promašio Moraitis.

Grk se obrukao u izglednoj prilici.

Uh, sada smo imali sreće.

• 30'

Prošlo je pola sata, i dalje Sarajevo vodi 1:0.

Kada se sve sabere - potpuno zasluženo.

• 27'

Prve varnice na terenu.

Amar Rahmamović je napravio grub faul i dobio žuti karton.

To se nije dopalo igračima Budućnosti koji su krenuli u obračun.

Nakon minute koškanja i naguravanja susret je nastavljen.

Prve varnice na terenu u Zenici - undefined

• 25'

Odlična prilika za Budućnost.

Raičković je bio u lijepoj prilici, ali je opasnost ispred našeg gola otklonjena.

• 20'

Umalooo 2:0.

Tatar je pucao sjajno, golman Miloš Dragojević internevirao.

Treći korner za Sarajevo.

• 18'

Prvi korner za Sarajevo.

Nakon ubačene lopte u srce kaznenog prostora Crnogoraca - slijedi novi - drugi korner.

Ništa - ostaje Sarajevo jedan, Budućnost ništa.

• 16'

Budućnost je preuzelo inicijativu, ali sve ovo je daleko od neke veće šanse za Podgoričane.

Nakon početkom šoka i ranog vodstva Sarajeva, krenuli su praviti akcije.

Slavlje igrača Sarajeva nakon gola Tatara - undefined

• 13'

Kratko je trajalo radost Mostaraca - APOEL je izjednačio na 1:1.

Strijelac je bio Atzili O.

• 11'

Lijepa vijest sa Kipra - drugi naš predstavnik Zrinjski vodi sa 1:0.

Strijelac je u 11. minuti bio Ivančić.

• 9'

Prvi korner za goste.

Na travi su završla dva igrača Budućnosti - traže penal.

Sudija Martinez iz Španije odmahuje rukama.

Ostaje 1:0 za našeg šampiona

• 5'

Kakav početak utakmice u Zenici.

Fanimo je sjajno probio po desnoj strani. Odbrana gostiju se nije najbolje snašla i u velikoj gužvi, što je iskoristio Tatar i zakucao loptu po sredini gola.

I selektoru Bajeviću je sada lakše - s pravom je golgetera Sarajeva pozvao među Zmajeve za mečeve sa Sjevernom Irskom, Nizozemskom i Poljskom.

Gol Tatara - undefined

• 4'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL

Kakav početak susreta

Prva prava akcije i odmah - gollll.

Bemjamin Tatar je strijelac.

Tatar slavi gol za Sarajevo - undefined

• '3

Fanimo je pokušao ubaciti, al ije odbrana Budćnosti dobro reagirala.

Englez je odlilčno prošao po strani.

Europska liga: Sarajevo - Budućnost - undefined

• 1'

Počeo je susret u Zenici.

Sretno, bordo momci...

• 19:59

Meč u Zenici sa posebnom pažnjom prate i u Škotskoj.

Pobjednik ovog duela, najvjerovatnije, igrat će sa Celticom.

• 19:57

Na teren izlaze i gosti iz Podgorice.

Rezervni igrači šampiona Crne Gore s tribiona borde svoje momke.

• 20:55

Igrači Sarajeva su prvi izašli na teren.

Na Bilinom polju se čuje pjesma "Mi smo divovi..."

• 19:50

FK Sarajevo duel trećeg pretkola Europske lige igra na stadion Bilino polje u Zenici, s obzirom na to da stadion Asim Ferhatović Hase i dalje ne ispunjava uvjete UEFA-e za odigravanje duela ove runde takmičenja.

• 19:49

Trener gostiju Mladen Milinković je odlučio na teren poslati sljedeću jedanaestoricu:

Dragojević, Sekulić, Adžić, Ćuković, Milić, Mirković, Raičković, Grbić, Terzić, Ivanović, Moraitis.

• 19:47

Trener šampona BiH Vinko Marinović je odabrao sastav u formacija 4-3-2-1,koji će se suprotstaviti šampionu Crne Gore.

Startnih 11 FK Sarajevo izgleda ovako: Kovačević, Pidro, Dupovac, Šerbečić, Oremuš, Pejović, Sušić, Rahmanović, Fanimo, Tatar, Ahmetović.

• 19:45

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice dtrećeg kola kvalifikacija za plasman u Ligu Europe između bh. prvaka FK Sarajevo i šampiona Crne Gore Budućnosti iz Podgorice.

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice dtrećeg kola kvalifikacija za plasman u Ligu Europe između bh. prvaka FK Sarajevo i šampiona Crne Gore Budućnosti iz Podgorice.