UŽIVO iz Zenice s meča kvalifikacija za Europsku ligu: Sarajevo - Budućnost 2:1

0

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice dtrećeg kola kvalifikacija za plasman u Ligu Europe između bh. prvaka FK Sarajevo i šampiona Crne Gore Budućnosti iz Podgorice.

FT

Gotovooooooooooooooooooooooo

Sarajevo je slaviilo sa 2:1.

Prvak BiH je zaslčužen oslavio i plasirao se u play-off Europske lige.

Možemo li BiH konačno dočekati ZLATNO PROLJEĆE i grupnu fazu?

Vrijeme je.

90'+2

Još dva minuta do kraja susreta - naš tim kontroliše situaciju.

Sarajevo je blizu plasmana u Play-off Lige prvaka.

Još jedna lopta je završila u neboderu.

90'+1

Prošla je prva minuta.

Aut za Sarajevo.

90'

Ulazimo u sudijsko vrijeme - igrat će se jopš čedtiricminute nadoknade vremena.

87'

Odlično je sve ovo.Sarajevo ima 2:1, kontrolu igre, a gosti sve manje šansi da budu doći do remija i produžetaka.

Još tri minute. 180 sekundi za novi duel sa Celticom.

83'

Da li je ovo moguće!?

Tatar je promašio prazan gol sa jednog metra.

Niko na stadionu ne može da vjeruje da nije 3:1 za Sarajevo.

80'

Još deset minuta odbrana Sarajeva treba izdržati.

Iz igre izlazi Ahmetović, ulazi Haris Handžić.

Budućnost u ovim pet minuta nije ništa napravila sa igračem više u polju.

75'

Sarajevo će do kraja utakmice igrati sa 10 igrača.

Rahmanović je dobio crveni karton.

Greška ide i na dušu trenera Marinovića, koji je vidno nervoznog Amara trebao ostaviti u svlačionici na poluvremenu utakmice.

Sada se valja stisnuti u ovih 15 minuta,

70'

70. minutu ćemo dugo pamtiti. Šta je sada promašio Ahmetović - prazan gol.

Bio je sam ispred Dragojevića, ali mu je lopta prešla preko noge.

Šteta, ovo je bio čisti zicer za 2:1.

67'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL

Fanimo je postigao eurogol za Sarajevo. Pidro je odlično prošao po strani, zavrnuo u kazneni prostor Budućnosti - a dijete West Hama zabilo eurogol.

2:1 za Sarajevo.

64'

Novi korner za goste.

Budućnost je u drugom dijelu konkretnija. Ima više loptu u nogama, ali i dalje je neriješeno - 1:1.

62'

Novi slobodan udarac za Budućnost. Ponovo sa lijeve strane.

Nakon lošeg centaršuta još gora realizacija.

Lopta je završila na trećem spratu susjednog nebodera.

58'

Štettttttaaaaa - Fanimo je išao sam prema golu Budućnosti.

Kada je trebao opucati - izdala ga je snaga.

Ostaje 1:1.

55'

Ovo je bilo opasnoooo.

Terzić je pucao, bio je sam ispred Kovačevića - Pejovič je skinuo loptu sa gol linije.

54'

Novi slobodan udarac za Budućnost s pozicije iz koje se može ugroziti gol.

Ništa - ovo je bilo prelagano za Kovačevića.

51'

Ispitivanje snaga. Uglavnom se igra na sredini terena, i dalje je 1:1.

Još se ne zna ko će na megdan Celticu, koji je sa 1:0 nadigrao Rigu na gostovanju u Latviji.

51'

48'

Dobro je - Kovačević je siguran.

Raičković je pucao po zemnlji, ali je golman Sarajeva prozreo njegovu namjeru.

48'

Čuković je pao na 19 metara.

Martinez je svirao slobodan udarac za goste - izgledna pozicija za direktan udarac po golu.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Priželjkujemo identično otvaranje Sarajeva kao u prvom dijelu, kada je Tatar na otvaranju načeo mrežu Budućnosti.

HT

Rezultat od 1:1 nije realan nakon prvih 45 minuta. To tvrde i kolege-novinari iz Podgorice, koji utakmicu prate u našem društvu.

Sarajevo bilo bolje, ne za jednu klasu, ali toliko da na poluvrijeme ode s prednošću od jednog gola.

Iz Latvije stiže vijest da Celtic vodi, zabili su gol u 91' minutu protiv Rige i oni će čekati boljeg iz duela u Zenici za plasman u grupnu fazu Europa lige.

HT

Igrat će se još dvije minute sudijske nadoknade.

Sarajevo je do primljenog gola bilo bolje bašp za gol Tatara.

Sada to ne možemo kazati - jer se očekuje rovovska borba u nastavku.

Kraj prvog dijela.

45'

Budućnost je izjednačila na 1:1.

Moraitis je strijelac.

Malo prije gola, Sareajevo je imalo dobre dvije prilike. Prvo Ahmetović pa Pejović.

Umjesto da bude 2:0 za Sarajevo, sada je 1:1.

Fotografija koju smo dobili od novinara iz Crne Gore Vladimira Šundića pokazuje da nije bio ofsajd.

Grk nije bio u ofsajdu kod gola za Budućnost - undefined

Printscreen: Grk nije bio u ofsajdu kod gola za Budućnost

44'

Gol, 1:1.

42'

Pejović je pokušao sa 25 metara, lopta odlazi iznad gola.

Ostaje 1:0 za Sarajevo.

Sa Kipra kratki blic - APOEL vodi 2:1 protiv Zrinjskog.

40'

Gosti traže svaki kontakt da od sudije iznude faul.

Ovoga puta im je pošlo za rukom, iako je očito da Sušić nije imao namjeru da faulira Milića.

38'

Još jedan žuti karton - ovoga puta za goste iz Crne Gore.

Nemanja Sekulić se mora čuvati, jer će sa narednim žutim kartonom ranije u svlačionicu.

35'

Martinez, Martinez - umjesto da sudija pokaže na bijelu tačku, Ahmetoviću je dao žuti karton.

Jose Maria Sanchez Martinez - je pokupio sva španska imena, ali folove s Balkana očito zna.

Golgeter tima s Koševa je bio u sjajnoj prilici, ali je pao ranije nego je došao u kontakt sa Dragojevićem.

Još jedan igrač Sarajeva u notesu arbitra iz Španije.

33'

Šta je promašio Moraitis.

Grk se obrukao u izglednoj prilici.

Uh, sada smo imali sreće.

30'

Prošlo je pola sata, i dalje Sarajevo vodi 1:0.

Kada se sve sabere - potpuno zasluženo.

27'

Prve varnice na terenu.

Amar Rahmamović je napravio grub faul i dobio žuti karton.

To se nije dopalo igračima Budućnosti koji su krenuli u obračun.

Nakon minute koškanja i naguravanja susret je nastavljen.

Prve varnice na terenu u Zenici - undefined

25'

Odlična prilika za Budućnost.

Raičković je bio u lijepoj prilici, ali je opasnost ispred našeg gola otklonjena.

20'

Umalooo 2:0.

Tatar je pucao sjajno, golman Miloš Dragojević internevirao.

Treći korner za Sarajevo.

18'

Prvi korner za Sarajevo.

Nakon ubačene lopte u srce kaznenog prostora Crnogoraca - slijedi novi - drugi korner.

Ništa - ostaje Sarajevo jedan, Budućnost ništa.

16'

Budućnost je preuzelo inicijativu, ali sve ovo je daleko od neke veće šanse za Podgoričane.

Nakon početkom šoka i ranog vodstva Sarajeva, krenuli su praviti akcije.

Slavlje igrača Sarajeva nakon gola Tatara - undefined

13'

Kratko je trajalo radost Mostaraca - APOEL je izjednačio na 1:1.

Strijelac je bio Atzili O.

11'

Lijepa vijest sa Kipra - drugi naš predstavnik Zrinjski vodi sa 1:0.

Strijelac je u 11. minuti bio Ivančić.

9'

Prvi korner za goste.

Na travi su završla dva igrača Budućnosti - traže penal.

Sudija Martinez iz Španije odmahuje rukama.

Ostaje 1:0 za našeg šampiona

5'

Kakav početak utakmice u Zenici.

Fanimo je sjajno probio po desnoj strani. Odbrana gostiju se nije najbolje snašla i u velikoj gužvi, što je iskoristio Tatar i zakucao loptu po sredini gola.

I selektoru Bajeviću je sada lakše - s pravom je golgetera Sarajeva pozvao među Zmajeve za mečeve sa Sjevernom Irskom, Nizozemskom i Poljskom.

Gol Tatara - undefined

4'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL

Kakav početak susreta

Prva prava akcije i odmah - gollll.

Bemjamin Tatar je strijelac.

Tatar slavi gol za Sarajevo - undefined

'3

Fanimo je pokušao ubaciti, al ije odbrana Budćnosti dobro reagirala.

Englez je odlilčno prošao po strani.

Europska liga: Sarajevo - Budućnost - undefined

1'

Počeo je susret u Zenici.

Sretno, bordo momci...

19:59

Meč u Zenici sa posebnom pažnjom prate i u Škotskoj.

Pobjednik ovog duela, najvjerovatnije, igrat će sa Celticom.

19:57

Na teren izlaze i gosti iz Podgorice.

Rezervni igrači šampiona Crne Gore s tribiona borde svoje momke.

20:55

Igrači Sarajeva su prvi izašli na teren.

Na Bilinom polju se čuje pjesma "Mi smo divovi..."

19:50

FK Sarajevo duel trećeg pretkola Europske lige igra na stadion Bilino polje u Zenici, s obzirom na to da stadion Asim Ferhatović Hase i dalje ne ispunjava uvjete UEFA-e za odigravanje duela ove runde takmičenja.

19:49

Trener gostiju Mladen Milinković je odlučio na teren poslati sljedeću jedanaestoricu:

Dragojević, Sekulić, Adžić, Ćuković, Milić, Mirković, Raičković, Grbić, Terzić, Ivanović, Moraitis.

19:47

Trener šampona BiH Vinko Marinović je odabrao sastav u formacija 4-3-2-1,koji će se suprotstaviti šampionu Crne Gore.

Startnih 11 FK Sarajevo izgleda ovako: Kovačević, Pidro, Dupovac, Šerbečić, Oremuš, Pejović, Sušić, Rahmanović, Fanimo, Tatar, Ahmetović.

19:45

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice dtrećeg kola kvalifikacija za plasman u Ligu Europe između bh. prvaka FK Sarajevo i šampiona Crne Gore Budućnosti iz Podgorice.